Измама при завръщането на Филип Коку: Витес не успя срещу Екселсиор | Витес

Завръщането на Филип Коку във Витес завърши с разочарование. Страната от Арнхем не поведе с повече от 0-0 в събота вечер, тъй като Екселсиор пропусна възможност. Следователно клубът от Гелдерланд има само 3 точки разлика от страховитите квалификации.

Маржът на Витес от 16-то място в Ередивизи бе намален в събота от победата на ФК Емен над Хееренвеен (3-2). Екселсиор в крайна сметка стана дете на сметката и сега заема мястото на мача.

Филип Коку мечтаеше да се върне във Витес. Треньорът пропусна два мача (срещу Go Ahead Eagles и NEC) поради апендектомия. Под ръководството на временния треньор Крис ван дер Верден клубът от Арнем спечели два поредни победи. Коко се върна с точка. Неговият Vitesse се държи зле и му липсва инстинкт на убиец.

Футболна бедност

Футболната бедност царува в Гелредом дълго време. Витес винаги водеше. Екселсиор се защитаваше само 90 минути. Но темпото в отбора на Арнхем беше ниско и шансовете бяха рядкост.

Само след 34 минути отборът на Гелдерланд създаде опасност за първи път. Kacper Kozlowski успя да щипне топката, но вратарят Stijn van Gassel я прехвърли. При последвал ъглов удар на Максимилиан Витек вратарят също изчисти топката.

Витес и Екселсиор не отбелязаха. © Pro Shots / Thomas Bakker

възможности

След почивката Витес натисна още повече. Тази атака също създаде серия от възможности. Но Екселсиор продължи напред благодарение на вратаря Ван Гасел. Отличният вратар не позволи на Мили Меуленстийн, Милион Манхоф и Козловски да отбележат. Страната от Ротердам също се измъкна добре от битката, като Райън Фламенго беше опасен.

READ  Треньорът на ПСВ Бос не е на червено във вторник: „За мен няма значение“

Витес поиска дузпа в последния етап след мярка на Козловски, но реферът Ван дер Ейк я отсъди. Пропаднаха и резервни шансове за Габриел Видович и Марко ван Гинкел.

Витес – Екселсиор 0-0

да управлява: ван дер Ейк

Жълти картони: Ван Гинкел, Биро (Витес), Аграфиотис (Екселсиор)

Витес: заточване; Аркос, Фламинго, Исимат Мирън, Витек; Меуленстийн, Пиро, Ван Гинкел; Манхоф (79. Бялик), Санко (79. Видович), Козловски (89. Джонатанс).

Дърводелство: Ван Джасел Хурманс, Якуби, Бери, Загри; Naujoks (56. Agrafiotis), Boss, Goldmine (85. Kharchouch); Купмайнерс, Дриуех, Лампру (85. Ван Дуйнен)

цел предупреждение
Не пропускайте нищо: инсталирайте безплатно цел предупреждение И получавайте известие и видео за всеки отбелязан гол от избрания от вас клуб в рамките на пет минути по време на мачове. Следете и целия (международен) футбол днес у нас Футболен център на живо.

Програма, резултати и класиране във Висшата лига
в В нашия Мач център можете да гледате пълната програма От следващия кръг в Ередивизи, класирането и всички резултати от изиграните срещи. По-долу можете да гледате всички наши видеоклипове за холандския футбол.