Интер прекрати драматична серия от 5:0, надпреварата за титлата на Испания може би вече е решена

Интер Милан През последните седмици не беше гладко, но в петък той срещна перфектния съперник със Салернитана. Нещо повече, изглежда, че последният преследвач на Реал Мадрид се е предал и той се е отказал Олимпийски Лион Намерих далеч от Питър Бос.

Интер Милано – Салернитана 5-0
Интер не спечели поне шест от предишните си седем мача, но успя да зареди гориво срещу последния кръг на доверие. Лаутаро Мартинес повиши резултата на 2:0 преди края на първото полувреме и отбеляза третия си гол през второто полувреме, а Един Джеко получи два допълнителни попадения. Решаващият пас дойде при 5-0 от Дензъл Дъмфрис, който изигра целия мач, докато Стефан де Врий отстъпи място на Робин Гусенс час по-късно.

Депортиво Алавес х Севиля 0-0
Надпреварата за титлата в Испания може да тества преживяването на Vorentscheidung този уикенд. Втората Севиля е единственият сталкер на лидера на Реал Мадрид, но той заплашва с осем точки от него роялист да дойде. Андалусийците доминираха на терена в петък при гостуването на Депортиво Алавес, но не успяха да вземат своя малък номер 18: 0-0. Реал Сосиедад е домакин на шестия поставен в събота.

Лориан Олимпик Лион 1-4
Непостоянният Олимпик Лион от Питър Бос отново се завръща на върха в Лига 1 с голяма победа над кандидата за изпадане Лориан. Ромен Февър и Муса Дембеле поставиха отбора си на прав път преди почивката. След попадението на Терем Мофи Карл Токо Екамби и Файвър за пореден път подредиха нещата. Лион в момента е шести, на пет точки зад третия поставена Ница.