Испания записа най-голямата победа в историята си на Световното първенство срещу Коста Рика: 7-0

Футбол NOS

Гледайте резюмето на Испания-Коста Рика тук

Испания показа, че е в отлична форма в първия си мач от групата на Световното първенство в Катар. Отборът на треньора Луис Енрике остави малката Коста Рика зад себе си: 7-0.

Това е най-голямата победа на Испания в историята на световното първенство. Предишната рекордна победа е от 1998 г., когато България спечели с 6-1.

Испания вече е лидер в група Е, която Германия по-рано днес Загубен от Япония. Мачът между Испания и Германия е насрочен за неделя.

NOS

Коста Рика нямаше какво да каже срещу световните шампиони от 2010 г. Испания весело комбинираше със скорост, с която Коста Рика никога не можеше да се мери. След две големи възможности в ранните етапи на Дани Олмо и Марко Асенсио, той откри резултата в единадесетата минута.

Гави подаде топката към Олмо в претъпканото наказателно поле, халфът на РБ Лайпциг излезе напред, обърна се и прехвърли вратаря Кейлор Навас.

Превъзходството на Испания беше толкова голямо, че десет минути по-късно преднината вече бе удвоена от Асенсио, който влезе добре на човек и засече с глава центриране на Жорди Алба.

Коста Рика ахна

Третият испански гол падна преди края на първото полувреме, след като Алба нетърпеливо удари по земята след удар с десния крак на Оскар Дуарте. Феран Торес вкара контролирано допуснатата дузпа.

Коста Рика стоеше отстрани и гледаше как се задъхват в съблекалнята, надявайки се Испания – с 85 процента владение на топката – да спаси силите си след почивката.

Това се случи, но въпреки това второто полувреме донесе още четири гола.

След пропуснат шанс на Асенсио, Торес отбеляза 4:0 с втория си гол. С трима костариканци, които плахо го наблюдаваха, играчът на Барселона успя да вкара топката във вратата.

Резултат въпреки запазване

След това испанците влязоха в спасителен режим, направиха четири смени, но въпреки това превъзхождаха. Петнадесет минути преди края резултатът падна с 5-0 и това беше най-важното в мача: след пас от резервата Алваро Мората, Гави извади топката от обувката с едно движение и тя се разби в гредата.

И така 18-годишният Яфе стана най-младият голмайстор на Световно първенство след Пеле на финала през 1958 г.

Вижте всички голове на Испания по-долу.

Унижението за Коста Рика, откъдето дойде 37-годишният бивш играч на Твенте Брайън Руис, все още не беше пълно: в 90-ата минута резервата Карлос Солер направи 6:0, а в добавеното време Мората също отбеляза гол. 7-0 инча

Крайният резултат, който слабата Коста Рика извади милостиво. Испания, която беше коронована като световен шампион през 2010 г. със само осем гола в целия турнир, остави своята визитна картичка.