Как изглежда първоначалният дизайн на Шампионската лига?

Аякс ще трябва да изчака още един месец за жребия за груповата фаза на Шампионската лига. Жителите на Амстердам вече са сигурни в това По време на това теглене в купа 1 Така той ще надмине доста от най-добрите фаворити. След изиграването на плейофите става все по-ясно кои отбори ще бъдат в Пот 4.

Като шампион на Холандия, този път Аякс има правото да участва в Пот 1. Какво е това отново? По принцип пот 1 съдържа място за победителя в Шампионската лига, Европейската лига и шампионите на шестте най-високо класирани държави в класацията на УЕФА. Холандия е седма в това класиране за разпределението на местата за този сезон, но след като Реал Мадрид спечели Шампионската лига и стана шампион в Испания, има празно място в Пот 1.

Каква е разликата в пот 1?

Така че в група 1 има място за победителите в Шампионската лига и Лига Европа от предишния сезон. Това са Реал Мадрид и Айнтрахт Франкфурт. В допълнение, шампионите на лигата Манчестър Сити, Милан, Байерн Мюнхен, Пари Сен Жермен, Порто и следователно Аякс ще играят в Пот 1. Аякс със сигурност няма да се изправи срещу тези отбори в груповата фаза на Шампионската лига.

Каква е разликата между Ajax и Pot 2?

От Пот 2 нататък отборите се класират според техния коефициент на УЕФА. Клубовете от ниво 2 редовно имат най-добрите европейски представяния през последните години, така че Аякс така или иначе ще се изправи срещу труден противник от такъв мащаб. С Ливърпул, Челси и Тотнъм Хотспър, в Ниво 2 има три клуба от Англия, докато ФК Барселона, Атлетико Мадрид и Севиля също имат три испански клуба в Ниво 2. Другите два са Ювентус от Италия и РБ Лайпциг от Германия.

READ  Фейенорд започва мача от Шампионската лига срещу Атлетико | С футболна мента

Каква е разликата между Ajax и Pot 3?

Седем клуба вече са си осигурили място в третия турнир на Шампионската лига. Сред тях са Борусия Дортмунд, Ред Бул Залцбург, Шахтьор Донецк, Интер Милано, Наполи, Спортинг Португалия и Байер Леверкузен. В момента Бенфика има най-големи шансове да попадне и в Пот 3, въпреки че тогава първият португалски клуб ще трябва да се класира за главния турнир. В третия квалификационен кръг на Шампионската лига Бенфика играе с ФК Мидйеланд.

Каква е разликата между Ajax и Pot 4?

В момента е основно предположение кои отбори ще завършат в Пот 4. Три отбора вече са сигурни за мястото си в Пот 4: Олимпик Марсилия, Клуб Брюж и Селтик. Тези три клуба вече се класираха за груповата фаза на Шампионската лига.

Останалите пет места в Пот 4 ще бъдат оспорвани през предстоящия период. Според транзакциите на УЕФА Рейнджърс, Динамо Загреб, Цървена звезда Белград, Копенхаген и Виктория Пилзен в момента изглежда имат най-големи шансове да се класират за груповата фаза на Шампионската лига.

READ  Кметът е "натоварен със заплахи", за да похвали Аякс

Кои отбори все още могат да се класират за Шампионската лига?

В предстоящия период на дневен ред са третият и четвъртият кръг от квалификациите за Шампионската лига. Няколко отбора се надяват да се класират за груповата фаза на Шампионската лига по този път. Някои клубове се надяват да направят това чрез Пътя на шампионите, а други отбори ще трябва да наложат своето място чрез Пътя на нешампионите.

Пътят на героя:

На пътя на шампионата има шест плаката в една обиколка в третия манш. Мачовете ще се играят на 2, 3 и 9 август. В четвъртата серия ФК Копенхаген и Трабзонспор също се присъединяват към този маршрут. В крайна сметка четири клуба ще стигнат до основния турнир по пътя на шампионите. Срещите от четвъртия предварителен кръг, наричани още плейофи, ще се играят на 16 и 17 и 23/24 август. Следните мачове са предвидени за третия кръг на квалификациите: