Капитанът Мартина извади NAC от ръката с два удара срещу Jong PSV | NAC

Въпреки много лошото първо полувреме, НАК успя да вземе три точки от срещата с Йонг ПСВ. След гостуването на талантите на Айндховен отборът на Петер Хейбала обърна след почивката, капитанът Коко Мартина беше големият човек: 1-2.

Hyballa трябваше да промени стартовите си единадесет отново в De Herdgang. Том Бойър беше болен. Йорт ван дер Санде се върна в базата. Оди Виланас отново беше по-добър, но започна от пейката. Този път не Борис ван Шопен, а Хавиер Файт. Виктор Вернерсон загуби мястото си на лявото крило, което сега беше за Анселмо Гарсия Макнюлти.

За да се справи с местата в плейофите, NAC трябваше да направи това, което не се получи след този сезон, а именно да спечели при гостуването на отбора на Promises. Претърпях големи поражения от Young Ajax (3-1), Young EZ (4-0) и Young FC Utrecht (4-1). Йонг ПСВ също е такава „фабрика за таланти“, Хибала описа отбора ден преди мача, което може да затрудни НАК.

Младият ПСВ доминира

Май е така. Преди почивката НАК следваше основно топката. Особено Исмаил Сайбари беше чума за хората от Бреда. Талантът, който вече има над двадесет мача за ПСВ 1, на два пъти беше много близо до 1-0. Това изоставане тепърва предстои. Феди Лисин стреля с глава в ъглов удар. Малко чудо беше, че той остана там през първото полувреме. Юнг ПСВ беше Господ и Майстор.

NAC го обръща

С какво беше различно второто полувреме? Сякаш Хибала беше произнесъл гръмотевична реч на полувремето. Офанзивният NAC сега се играе яростно. Изравняването дойде в началото на втората част. Коко Мартина даде последен удар отблизо след центриране от ъглов удар. Той отбеляза и миналата седмица срещу Дордрехт.

READ  Макс Верстапен не остана без питие по време на Гран при Маями

И капитанът още не е свършил. Най-доброто предстои. След като голът на Елиас Мар Омарсон вече беше отменен, резултатът падна с 1-2 двадесет минути преди края. С бумтене в далечината Мартина предизвика експлозия от наслада в клона, върху който сега валя дъжд. Третият му гол вече с фланелката на НАК. Не само лидер отзад, важен е и отпред.

След това беше борба, защото Сайбари уби още един голям шанс, но победата приключи. Така NAC остава в притежание на интервал със запетая.

Подготовка на NAC: Baselink Shorts, Martina, Filtoise; Лукасен, Вет (82. Банзузи), Старинг, Гарбет (75. Агугил), Мак Налти; Ван дер Санде (75. Веланас), Марсон (89. Омгба).