Клавер и Бонифасия се възстановяват на Европейското първенство с две финални места над 400 метра

Новини Спорт

Клавър лесно достига до финала на Европейското първенство на 400 метра

Леке Клавие и Лемарвин Бонифасия се справиха с разочарованието от трудното представяне на 4×400 м в първия ден на Европейското първенство по лека атлетика в неделя вечерта с убедително представяне на полуфинала на 400 м.

Clavier се класира за финалната битка в понеделник без проблеми. Клавър спечели състезанието си за 50,58 секунди. Тя организира състезанието си добре и в крайна сметка имаше достатъчно, за да задържи съперниците си зад себе си. „Формата бавно започва да се оформя“, отбеляза тя.

35-годишният Бонифасия завърши втори в полуфинала с време от 45.17 секунди, което също е добро за място на финала.

Бонифасия на Европейското първенство със силно състезание до финала на 400 метра

Клавиер отдавна е една от движещите сили зад международните успехи на холандците с щафетните отбори (жени 4 х 400 м и смесени), но индивидуалната реколта в действителност остава минимална.

Миналата година на Европейското първенство в зала тя спечели индивидуален медал за първи път, сребро на 400 метра. Тази година същият цвят беше следван на същото разстояние на Световното първенство в зала.

В Рим това трябва да е възможно и на открито. Тя обясни мисията си преди турнира: „Ще се стремя към златния медал“. „Поне медал“, добави тя по-късно.

Лейки Клавър след победа на полуфинала на 400 метра

Интересното е, че защитаващата титлата си Фемке Бол направи различен избор в Рим, отколкото преди две години, когато спечели три златни медала на Европейското първенство в Мюнхен. Пол избра бягането на 400 метра с препятствия в италианската столица. Що се отнася до игрите, тя не искаше да завърши претъпканата програма.

READ  Jozefzoon сега отбелязва с красива оценка и помага на RKC да победи Volendam | футбол

Възможности

Така че има шансове за Клавер. Представянето в петък вечерта на първия ден от Европейското първенство обаче беше разочароващо, когато смесената щафета не оправда високите очаквания. Бегачът новобранец Bonevacia имаше трудно състезание и Klaver започна много бързо, за да намали разликата, която тя затвори във финалната права. „Не мина добре“, беше нейният ясен анализ.

Преди две години Клавер остана шести във финала, спечелен от Пол в Мюнхен. Тя не е доволна от случилото се в понеделник вечерта в Рим. Може и трябва да бъде много по-добре. „Исках да имам добро състезание след петък“, каза тя откровено. „Имах страхотен сезон на закрито и взех сребро на Световното първенство на закрито. Искам да продължа възходящата тенденция тук.“

Клавър вижда, че нивото му расте в европейските първенства: „Но все още сме далеч от това.“

Въпросът беше дали опитният Бонифасия, на 35 години и бронзов медалист на 400 метра от Европейското първенство в Амстердам през 2016 г., може да се възстанови в неделя вечерта, също като Клавие. Боневасия се научи да крие разочарованията в дългата си кариера.

Възкресение

Подобно на Claver, той направи отлично състезание, което доведе до второ място и участие във финала. „Много съм доволен. Горд съм със себе си. Мога да се представя под напрежение, когато трябва“, каза той след представянето си. „Бях 46,1 в петък и 45,17 днес“, каза той за възкресението си. Той не е бил по-бърз този сезон.

Бонифасия се гордее със себе си, след като стигна до финала: „Мога да го направя под напрежение“