Красива помощ Тадич не доведе до победа на Сърбия, България завърши наравно след автобусна катастрофа | Сега

Играчът на Аякс Душан Тадич завърши сезона си с добра асистенция за Сърбия в неделя, но загуби точки в група В на Лигата на нациите срещу Словения (2-2). България завърши наравно 0:0 срещу Грузия два дни след сблъсъка на два автобуса с играчи.

За отборите Словения-Сърбия Додик забеляза връхната точка на мача в 35-ата минута. Капитанът на зрителите Адам Кнеста прехвърли Серине с великолепно движение на крака и даде топката превъзходно центриране на нападателя Александър Митрович, който се отправи към дома.

Това означава, че полузащитникът на ПАОК Андрея Живкович вече отбеляза първия гол осем минути по-късно при Любляна с 0-2.

По пътя си към Световното първенство Сърбия изглежда вървеше към трета победа в четири мача от Лигата на нациите, но през второто полувреме Словения промени играта в рамките на пет минути. Кнеста Серин вкара 1-2 в 48-ата минута, малко след 2-2 от Бенджамин Сеско.

Додик завърши 57-ия си мач за сезона наравно. 88-кратният национал направи две асистенции в собствения си мач срещу Словения миналата седмица (4-1), въпреки че излезе на терена едва в началото на второто полувреме. Футболистът на Аякс завършва международния сезон с два гола и пет асистенции в дванадесет мача.

В Норвегия-Швеция, в група 4 на дивизия 4, Ърлинг Холанд отново спечели главната роля. Благодарение на два гола на новия нападател на Манчестър Сити, Норвегия спечели с 3-2. 21-годишният Холандия в момента има 20 гола в 21 международни мача.

Група B4

• 1. Норвегия: 4-10 (+3)
  • 2. Сърбия: 4-7 (+3)
  • 3. Швеция: 4-3 (-1)
  • 4. Словения: 4-2 (-5)

За потребители на приложения: Докоснете туита по-горе, за да видите красивата работа на Дюкан Додж при 0-2.

България не може да победи халфа Неделев

В дивизия C Грузия и България не отбелязаха гол след тежките 48 часа в Тбилиси. Два български автобуса на войниците се сблъскаха челно в тунел по пътя от летището до хотел в грузинската столица в петък вечерта.

READ  Българският еврокомисар Мария Габриел напусна Брюксел, за да състави кабинет в родината си

Халфът Тодор Недолев, който беше атакуван, беше откаран в болница със счупен череп и счупено стъкло в лицето, където претърпя две спешни операции. 29-годишният играч на Бодов Пловдив няма опасност и бе пуснат да напусне реанимацията в неделя.

Въпреки този инцидент мачът от Лигата на нациите срещу Грузия не беше отменен по категорична молба на българските служители и играчи, които искаха да играят „за честта на Додор и България“.

България не можа да спечели, но отборът се представи по-добре от миналата седмица, когато победи с 2-5 срещу лидера в лигата Грузия Раскрад.

В петък са нанесени значителни щети по автобусите на играчите.

снимка: Българска футболна федерация