Левандовски показва пътя на Барселона срещу Валенсия в първия мач под ръководството на Флик

Роберт Левандовски празнува втория си гол

Ноус Футбол

ФК Барселона постигна първата официална победа за треньора Ханси Флик в испанския футбол. В началото на надпреварата в Испания те спечелиха с 2-1 срещу Валенсия.

Въпреки шумните критики в периода преди началото на сезона, Флик беше убеден в своя отбор. Бившият треньор на Байерн, който е третият германец начело на каталунския клуб след Хенис Вайсвайлер и Удо Латек, каза: „Искрено вярвам, че сме на прав път и искам да се забавляваме заедно.“

Това трябваше да бъде показано по правилния начин от Роберт Левандовски, който реши мача между два много млади отбора с две попадения.

Ханси Флик

Барселона все още е без контузения Френки де Йонг и има трима 17-годишни играчи: Ламине Ямал, Пау Купарси и Марк Бернал. Въпреки това, Валенсия, трениран от бившия играч Рубен Бараха, успя да излъчи по-млад отбор: средната възраст на отбора е само 23 години.

Уго Дуро не беше обезпокоен, когато голът му бе отменен поради засада и миг по-късно той направи 1-0, като просто избяга на защитника на Барселона Алехандро Балде след премерено центриране на Диего Лопес и го прати с глава в мрежата.

Голове на Левандовски

В добавеното време на първата част Левандовски изравни след пас на Ламин Ямал. Полякът показа крака си за мощно ниско центриране, което пресече вратата точно извън обсега на редица защитници.

През второто полувреме Левандовски спечели дузпата, след като пречи на Рафиня. За втори път 35-годишният нападател остави без шанс грузинската звезда от европейското първенство Гиорги Мамардашвили.

Този гол сякаш имаше освобождаващ ефект за Барселона, която игра по-свободен и по-добър футбол след почивката. Последваха още положения чрез Феран Торес, Левандовски и Марк Касадо, но резултатът остана същият 1-2.

READ  Джейк Пол „заинтригува“ Thialf, докато тренира Jutta Leyerdam: „Никога не съм виждал това преди“ | карам ски