Ливърпул поддържа вълнението от надпреварата за титлата във Висшата лига на Англия до последния ден | футбол

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

И влезе в Ливърпул без Върджил ван Дайк и Мохамед Салах. Двамата основни играчи трябваше да бъдат сменени в събота заради контузия на Челси във финала за ФА Къп. Според Клоп двойката ще бъде готова навреме за финала на Шампионската лига срещу Реал Мадрид в края на този месец.

В рамките на петнадесет минути Ливърпул се изправи пред дефицит. Отразен удар от Нейтън Редмънд падна във вратата зад Алисон Бекер: 1-0. В 27-ата минута изравняването се върна отново, след като Такуми Минамино удари силно топката: 1-1. През второто полувреме Джоел Матип се разписа за победния гол за Ливърпул.

Решението във Висшата лига сега остава следващата неделя. А защитаващият титлата Манчестър Сити постигна домакинската си победа срещу 14-ия клас Астън Вила. Ако Сити загуби точки, Ливърпул все още може да спечели титлата. Ливърпул играе и домакински мач срещу Уулвърхемптън Уондърърс, които в момента са осми.

Така че Ливърпул все още има шанс да спечели четири трофея. Отборът на Клоп вече спечели Купата на лигата и Купата на ФА този сезон. Реал Мадрид очаква в събота, 28 май, финала на Шампионската лига. Ливърпул възлага надеждите си на Стивън Джерард във финалния кръг на Висшата лига. Бившият полузащитник на клуба сега е треньор на Астън Вила.

READ  Десетки камерунски футболисти лъжат за възрастта си, младият играч (17 години) всъщност вече е на 31 години.