Лидерът на Милан удря точки и унижава Арсенал в Англия | футбол

Милан можеше да поведе пред номер 2 Наполи, който победи Аталанта с 3-1 в неделя, до 3 точки. Интер, който има още един мач, вече може да донесе една точка от Милан, точно като Наполи.

Златан Ибрахимович влезе в отбора на домакините в 70-ата минута, но и опитният швед не успя да направи разликата. В Болоня Герди Скот и Мичъл Дикс имаха основно място. Дикс беше заменен в последния етап, а Денсо Касос дойде малко след влизането на Ибрахимович.

Милан, който спечели националното първенство за последен път през 2011 г., спечели последните три мача с резултат 1-0. Остават още седем мача за отбора на Стефано Пиоли.

Арсенал се провали в Англия

Арсенал се представи зле в битката за билет за Шампионска лига, като загуби първия мач от градския съперник Кристъл Палас в маси. На Селхърст Парк беше 3:0 с Палас.

Жан-Филип Матета даде преднина на домакините след 15 минути, а в средата на първото полувреме Джордан Айю направи 2:0 с удар от левия ръката. И двамата вкараха пас на защитника Йоахим Андерсен. Петнадесет минути преди края Уилфрид Заха реализира дузпа, която бе отсъдена след злополучно нарушение на Мартин Одегаард.

Кристъл Палас играе с Арсенал от една колона в друга.

5-поставеният Арсенал вече има толкова точки (54), колкото Тотнъм Хотспър, който отбеляза убедителна победа над Нюкасъл Юнайтед (5-1) миналия уикенд. Арсенал изигра мач по-малко. Четирите най-добри отбора в Англия си осигуриха участие в Шампионската лига.

Този сезон Арсенал, който достигна до полуфиналите от миналия сезон в Европейската лига, не играеше европейски футбол.

READ  Треньорът на Аякс е съгласен с Ван Хойдонк: Мъжкият футбол не е готов за треньор на жени | футбол