Макс Верстапен: „Поулпозишънът беше хубав, но няма гаранция за победа“

Преди Макс Верстапен Освен това му отне известно време да свикне с новото поколение болиди от Формула 1. Холандецът признава това Ферари Това беше единствената най-бърза обиколка през 2022 г., но сочи големия плюс на новите коли: подобрена способност за изпреварване.

Двукратният световен шампион вече успешно удължи световната си титла през 2022 г. Верстапен успя да вземе петнадесет победи, но стартира само от полпозишън седем пъти. Новите правила имаха за цел да направят изпреварванията много по-лесни и според Верстапен броят на победите не беше възможен в старите разпоредби, обяснява той. състезание от.

Трудности от древни времена

Това първо място не само гарантира победа през 2022 г., то е възможно Чарлз Локлиър Разкажи всичко за това. Monegask беше девет пъти по-бърз в събота, но успя да го обърне до победа само три пъти. Според Верстапен това е показателно за новите разпоредби, към които холандецът е настроен положително. „Нямахме най-бързата кола в една обиколка през по-голямата част от сезона. С тези нови коли беше много интересно, защото преди се фокусирахте много върху квалификациите, защото знаехте, че е много трудно да задминете кола.“ , се отнася до трудностите на древната епоха.

Интересува се също: Ред Бул дърпа шалтера на отбора на DTM, след като пое ADAC

Макс Верстапен и Шарл Льоклер

Интересува се също: Йос Верстапен победи Хенк Спаан: „Нямаш абсолютно никакви познания за спорта“

Няма гаранция за победа

Екипът на Red Bull се фокусира върху бързите състезателни автомобили през изминалата година, надхвърляйки колата, която се представя перфектно по време на квалификациите. „Сега, дори ако вашите квалификации не са страхотни, ако имате добра състезателна кола, все още можете да се биете и все още можете да задминавате хората. Това е хубавата страна на новите коли. Ако имахме този проблем миналата година, ако щяхме „Не бяхме в състояние да се състезаваме в квалификациите, вероятно нямаше да спечелим толкова много състезания, колкото спечелихме този сезон. Първото място беше страхотно тази година, но не гарантира победа“, каза шампионът.

READ  Предпочитан етап 6 Vuelta a España 2022 | Трудно първо изкачване за тази обиколка, вероятно с дъжд