Младият Аякс донесе болезнено поражение на Хераклес Алмело, отчасти благодарение на нападателя Лука | Понастоящем

Младият Ajax Heracles донесе първата им загуба на Almelo за сезона на Kitchen Champion Division тази понеделник вечер. Благодарение на два гола на Лоренцо Лука отборът до 23 години спечели с 4-0 от изпадането в Ередивизи.

Точно преди почивката италианецът бе точен за първи път при ъглова позиция. Лука подкара крака си, след като топката случайно падна в краката му чрез Юри Бас. В 12-ата минута след второто полувреме Лука хладнокръвно отбеляза след известно пренебрежение в защитата на гостите.

Аякс наема 2,01-метровия Лука от Пиза този сезон. Преди две седмици нападателят беше точен срещу де Графшап (победа с 5-1) от името на Team Promise. Лука вече отпразнува дебюта си за основния отбор на Аякс миналия месец в мача от лигата срещу Гронинген (6-1 победа).

Хераклес не отговори на головете на италианеца и дори стигна до 3:0 и 4:0 чрез Дони Вармердам съответно в 73-ата и 81-ата минута, и двата пъти след хубава атака. Гостите рядко смущаваха защитата на Young Ajax и отбелязаха пет точки за загуба в дивизията Kitchen Champion след пет кръга. Младият Аякс в средата.

С Лоренцо Лука младият Аякс имаше силна контактна точка срещу Хераклес Алмело.

снимка: професионални кадри

Young Eindhoven пада срещу TOP Oss

Jung PS загуби с 0-3 от Top Us в понеделник, като Тревър Дейвид, Джъстин Матийо и Тошио Лейк се погрижиха за головете.

Jong AZ FC Dordrecht отмени 3-1 благодарение на голове на Дамианос Ривърсън, Миша Енгел и Сюлейман Алуш. ФК Дордрехт продължава да повежда чрез Самуеле Лонго.