Мощни хокеисти взривиха Великобритания от терена

Световни спортни снимки

NOS Спорт

Холандските хокеисти спечелиха и третия си мач в Професионалната хокейна лига. В Сантяго дел Естеро, в Северна Аржентина, отборът на треньора Пол ван Ас победи Великобритания, точно както през последните няколко дни. Докато мачът завърши 2-1 за оранжевите във вторник, това беше убедителна и голяма победа в петък вечерта, 6-0.

Великобритания се бори храбро в началото на мача, като получи нов шанс, след като небрежно се освободи от вратаря Йосен Конинг, но скоро след това оранжевите овладяха стабилно.

Не след дълго падна и първият гол. Марен Фин вкара топката в кръга и с мощен бекхенд направи 1-0.

Orange продължава

След това Холандия остана майка, като получи още няколко шанса и в крайна сметка Филис Алберс направи атака с много дискове до 2-0.

Холанд събра дузпите си, но отбеляза отново само когато топката беше спряна неправилно и след това насила поставена в кръга. Тогава Бен Сандърс беше на точното място, за да се възползва от резултата, 3-0.

Когато прозвуча сигналът за почивката, Холандия беше влизала в спринта не по-малко от 21 пъти, а Великобритания само два пъти. Коефициентите също бяха болезнени за британския отбор. Отборът на Холандия отбеляза 12 гола през първото полувреме, а тимът на Великобритания – два пъти.

Не се самодоволствайте

Ван Ас настоя в края на първото полувреме отборът му да не се отпуска и да продължи наравно. Не се получи съвсем, защото страхотните възможности не се материализираха през третата четвърт.

Благодарение на победата оранжевите се изкачват на върха на класирането. На второ място Холандия има 9 точки от три мача. Аржентинският национал, който вече е играл шест пъти, има 11 точки. Утре Холандия ще завърши една седмица на хокей в Аржентина с мач срещу родината си. С победа в нормалното игрово време Orange е новият лидер.

Момчетата по-късно в действие

С падането на нощта холандците щяха да се изправят и срещу Великобритания в Аржентина.

Отборът на националния селекционер Йерун Делми търси реванш от британците, тъй като преди два дни оранжевите загубиха без шанс с 3:0. Вчера Аржентина загуби след изпълнение на дузпи.