Най-добрият играч на Swiatek блокира за малко супер каскадата на Kerkhove на Уимбълдън | Тенис

Предварително назначаването на холандците се смяташе за практически невъзможно, тъй като Swiatek вече имаше 36 (!) непобедени дуела. Така числото 37 беше добавено, но той тръгна с болка и усилия срещу страхотния отбор на Зеландия.

Патинама Керкхове (30), класирана на 138-о място в света, беше добавена към основния турнир само във вторник като късметлия губещ. Тя загуби в последния кръг на плейофите миналата седмица, но беше допусната до участие поради контузия на друг играч. Един час преди състезанието чух чрез приложение, че все пак й е позволено да участва. След три сета тя внезапно беше във втория кръг на Уимбълдън.

брутално начало

Патинама Керхове започна мача брутално и привидно без напрежение. В третия мач тя веднага счупи номер 1 в света, въпреки че веднага получи този пробив в лицето. Но при 2-2 тя отново мина, като изпрати Swiatek. След мача тя продължи да сервира: 4-2.

Въпреки това, Swiatek се върна на 4-4 и след мача, водещата за общата победа на Holy Grass в Лондон всъщност успя да запази собствения си сервис. При 4-5 холандката най-накрая трябваше да отстъпи своя сервис срещу най-добрата тенисистка в момента: 4-6.

Iga Swiatek празнува важен момент.

Най-добър професионален мач

В група 2, Swiatek – който играе на трева по-малко от други настилки – може да се очакваше да продължи да се движи, но това не беше толкова лошо. Керхове често успяваше да поддържа службата си, както и полякът. Но Kerkhove беше всичко друго, но не и впечатляващ на Корт 1 и отново брутално счупи Swiatek.

READ  Специален гост NK часовник: Tao Geoghegan Hart аплодира Arensman

Натискът наистина беше върху №1 в света, който направи много ненужни грешки. При 5-4 Керхове получи разрешение да изпрати третия сет. Холандката изигра може би най-добрия мач в тенис кариерата си. И да, получих втория сет много изненадващо: 6-4.

Почивайте твърде рано

Също 3 сет, Керхове започна добре и дори с шансове. Тя обаче не успя да го извлече. Swiatek направи много важен пробив в четвъртия гейм. Съпротивата изглеждаше счупена, тъй като поляците излязоха с 4-1. Миг по-късно тя стигна до 5-2 с любовен мач. Паузата дойде твърде рано в групата за Керхове.

Родената в Гоес Патинама Керхове взе собствен сервис, но при 6-3 това беше краят на турнира за нея. Но знаейки, че тя направи наистина трудно за номер 1 в света.

Гледайте акцентите от мача Керхове-Святек:

източник: Открийте +

Реакцията на Патинама Керхове

Patinama Kerkhove се страхуваше от мач за грим преди мач със Swiatek. „Казах на моя треньор Elise Tamayla преди мача, че наистина се надявам да получа няколко мача. Тя не губеше дълго време и спечели финалите, например с 6-1 и 6-0“, каза Патинама Керкхове .

„Реших да отида напълно за всяка точка и всяка топка и агресивен тенис работят много добре. Не мислех, че ще се доближа толкова близо и дори мога да спечеля. Много се гордея със себе си, че играх най-добрия си тенис. Ако погледнете класирането, може би бих могъл да имам Има още, така че има и разочарование.”

Patinama Kerkhove залитна в Swatik с агресивен тенис. Опитах се да запазя кратки промени в битките и да не давам преднината на поляците. Не знаех как ще се чувства тя към нея. Но ако я оставите да играе, ще бъде много трудно да бъдете зад топките.“

READ  Щурм Грац печели репетиция; Късни голове в Лацио и Мидтигланд

Изборът на атака беше единственият начин да я победим. В началния етап на третия сет имах две точки за пробив и ако спечеля този мач, това може да е възможно. Едва ли мога да се обвинявам, защото в мача, който беше разбит, имах двама победители.“

Patinama Kerkhove се наслади на преживяването. „Това е най-красивият стадион, на който съм играл. Номер 2 в Холандия, за когото сезонът на трева приключи, каза: „Забелязах в началото на мача, че те също наистина аплодират за аутсайдера и това ми даде добро чувство“.