Насър Ал-Хелаифи „удря и крещи“ в търсене на Дани Маккели

Четвъртък 10 март 2022 г. в 01:00ч
Доминик Мостерт• Последна актуализация: 01:14

Пари Сен Жермен е ядосан на Дани Маккели след представянето му в мача срещу Реал Мадрид (загуба 3-1). Според Movistar + Насър Ал-Хелаифи, президент на ПСЖ, тръгна яростно към съблекалнята на съдията със спортния директор Леонардо. Журналистката Моника Марчант написа, че търсят Маккели, за да „удря и крещи“. Твърди се, че Ал-Хулаифи е отправил заплаха за смърт на истински служител и се е разделил, според това, което той съобщи Марк Помощник съдия.

Според Марчант Ал-Хелаифи и Леонардо вече крещяха за съблекалнята на съдиите. Намирането му се оказа по-трудно от очакваното. Президентът се озова в стаята на Карлос Мехия Давила, представител на Реал Мадрид. „Трябваше да бъде преместен, неудобна гледка“, съобщават Марк† Твърди се, че неизвестен служител на Реал Мадрид е заснел сцената. Когато Ал-Хелаифи разбра това, той извика, според него Марк: ‘Ще те убия.’ Леонардо поиска статуите да бъдат премахнати. Неговите телохранители трябваше да успокоят президента на Пари Сен Жермен.

ПСЖ загуби с 3-1, след предишна победа с 1-0 в Париж. В последния етап на мача Ал-Хелаифи и Леонардо вече бяха фанатични. Те крещяха и сигнализираха диво в последните минути. Този гняв доведе до конфронтация с холандския съдийски отбор. Според Марк Холандският национален отбор поиска Ал-Хелаифи и Леонардо да напуснат, но те не го направиха. Говори се, че Ал-Хелаифи е счупил флага на помощник-рефера. Хесел Стейгстра и Ян де Врис бяха главните служители в Мадрид. Алард Линдхаут служи като четвърти рефер. Пол ван Бюкел изигра ролята на VAR и беше асистиран от Кевин Блум.

READ  Видео - Кристиано Роналдо е ядосан след смяната: "Защо аз?" | футбол

Гневът в Париж е най-вече заради решението на холандския съдия да одобри гола на Реал Мадрид с 1-1. А вратарят Джанлуиджи Донарума се поколеба под натиска на Карим Бензема, като изрита топката. Винисиус Жуниор се възползва от слабия удар на вратаря на ПСЖ и го изправи пред Бензема от задната линия, който написа просто: 1-1. Според лагера на ПСЖ Бензема е извършил фаул над Донарума.

„Това е явно нарушение на Бензема срещу Донарума“, каза Леонардо след това. „Ясно е, грешката е в съдийството. Но не трябва да търсим извинения. Трябва да намерим решения.“ Треньорът Маурисио Почетино смята за „неразумно“, че реферът на VAR Пол ван Бюкел не се намеси. „Това е много ясно нарушение за мен. Това е ясно от всеки ъгъл на камерата. Не разбирам защо VAR не беше внедрен.“

READ  Ван Гервен пропуска два исторически гола от девет четвъртини и слага край на Световното Гран При | Стрелки