Новакът Данжума бележи от първия опит за гол, а бразилците помагат на Юнайтед

Агенция Франс прес

Футбол NOS

Арно Данжума не остави незабелязан своя дебют в Тотнъм Хотспър. Оранжевият национал се разписа при първия си опит за попадение, което оформи крайния резултат срещу Престън Норт Енд с резултат 0-3.

Сблъсъкът между Тотнъм и Престън беше мач от четвъртия кръг на ФА Къп, за място в 1/8-финалите на най-престижната купа в света.

Отборът от Лондон вече беше изиграл мач, спечелен с два гола от Сон Хюн-мин, когато Данжума се появи двадесет минути преди края. Нападателят дойде от Виляреал тази седмица, като първоначално изглеждаше, че е на път за Евертън.

Бар с помощта на Weghorst

С Wout Weghorst, друг национал, който се премести от клуба тази зима, също игра във ФА Къп. Срещу Рединг (3-1) той изглеждаше, че брои Маркъс Рашфорд 1-0, но VAR го изключи за засада, когато Уегхърст вкара топката с глава.

Wout Weghorst в действие срещу четенето

След почивката головете паднаха за отбора на Ерик тен Хаг чрез бразилеца Каземиро (2) и Фред.

червено за Карол

Препълненият клуб на „Олд Трафорд“ можеше да види нападателя на съперника си Рединг Анди Карол отново да се бори. Веднъж Ливърпул плати над 40 милиона евро за него и след няколко разочароващи сезона той беше описан като една от най-големите лоши покупки на Висшата лига някога.

Карол, който сега е на 34 години, получи втория си жълт картон за доста тромав мач и затова му беше позволено да напусне по-рано.

В други мачове Съндърланд изненадващо принуди преиграване, като игра 1-1 с Фулъм, който играеше в по-висока дивизия. А в петък оранжевият национал Нейтън Аке вече помогна на своя клуб Манчестър Сити да изпревари Арсенал (1-0).

READ  Копминърс, който жадува за Ливърпул, помага на Аталанта да спечели с красив гол | футбол