Нюкасъл Юнайтед прави голяма крачка към първото си участие в ШЛ от 2003 г. насам

Четвъртък, 18 май 2023 г. в 22:33 ч• Rian Rosendaal • Последна актуализация: 22:39

Нюкасъл Юнайтед свърши отлична работа в четвъртък вечер в борбата си за третото място и билет за груповата фаза на Шампионската лига. сврака Те спечелиха с 4-1 у дома срещу Брайтън и Хоув Албиън и са на четири точки от петото място с оставащи два мача от Висшата лига. Нюкасъл, със Свен Ботман в редиците си, постави основата за важната победа на Сейнт Джеймс Парк с два гола преди почивката.

Нюкасъл показа атакуващи намерения в ранните етапи, а Брайтън се промени драматично, тъй като титулярното място на Ян Пол ван Хек и контузеният Джоел Фелтман бяха на трибуните, основно ограничени до отстъпление. Това продължи до 21-ата минута, след като ъглов удар на Киърън Трипиър изчезна в мрежата чрез злополучния Дениз Ондев: 1:0. Нюкасъл старши остана, въпреки че Брайтън изглежда влезе в първото полувреме с лек пасив. Това обаче се промени, когато централния защитник Дан Бърн прати топката в десния ъгъл от пряк свободен удар на Трипиър. Голям тласък за Нюкасъл и неистовите фенове.

Скоро след почивката Брайтън показа, че е по-опасен и това скоро доведе до изравнителен гол. Ондаф, все още недоволен през първото полувреме, стреля след хитро подаване на Били Гилмор. След това Нюкасъл се опита да възстанови преднината си от два гола и почти успя чрез удар с глава на Александър Айзъкс. Но вратарят Джейсън Стийл обърна голямо внимание и попречи на домакините да вкарат третия гол. Бруно Гимараеш също не успя в една обещаваща ситуация, така че последният етап остана вълнуващ и Брайтън можеше да продължи да се надява на точка.

READ  Чисто новият шампион ФК Барселона падна на Камп Ноу от бивш играч на Гронинген | чужд футбол

Феновете на Нюкасъл не можаха да въздъхнат с облекчение до 88-ата минута. сврака Той отговори бързо и Калъм Уилсън направи 3-1 от наказателното поле. В продължението Бруно Гимараеш направи 4-1 с асистенция на Уилсън. Сцени на радост по трибуните, защото достигането до груповата фаза на Шампионската лига вече е много близо за Нюкасъл. Ако успеят в оставащите си двубои с Лестър Сити (22 май) и Челси (28 май), те ще участват в Billion Dollar Ball за първи път от 2003 г. насам.

20 Саутхемптън 36 6 6 24 -35 24

READ  Бившият играч на Аякс Халер води домакина Кот д'Ивоар до третата му победа в Купата на Африка | футбол