Оранжевите жени се страхуват от провала: „Това не подхожда на Холандия“ | Понастоящем

Оранжевата жена е строга в преценката си за мача в последния половин час на приятелския мач срещу Англия. След пропусната дузпа от Шерида Спици, английските дами преминаха от 1-1 до 5-1 и това беше и крайният резултат на Elland Road в петък.

„Трябва да се срамуваме“, каза Даниел ван де Донк след последния сигнал пред камера NOS† „Разстоянията на терена станаха много големи, докато Англия игра страхотно. Трябва да гледаме на това като на учебен момент към Европейското първенство.“

Това европейско първенство по портокал започва след две седмици с тежък групов мач срещу Швеция. Ван дер Грагт също се изказа и каза, че има още много да се направи през следващите 14 дни. „Трябва да сте по-добри срещу Швеция, защото това не устройва Холандия“, каза Ван дер Грагт. „След като си починахме, пометехме.

Играчите обаче отбелязаха и добро първо полувреме, в което Холандия поведе с 0:1 срещу отбора на националния селекционер Сарина Вайман с удар с глава на Лике Мартенс. В 52-ата минута Холандия можеше да поведе отново, но Шерида Спеце изби дузпа извън гредата. „По-добре той да ми липсва сега, отколкото да ми липсва на европейско първенство“, отговори халфът, който направи 200-ия си мач.

Англичаните вкараха не по-малко от четири пъти през последните двадесет минути.

снимка: Getty Images

„Имахме по-малко сила напред“

Според Шпице е важно играчите на Orange да осъзнаят, че въпреки болезнения резултат, не всичко е било лошо. „Изиграхме добро първо полувреме с добра сила. Но през второто полувреме имахме по-малко сила нападател и пространствата станаха много големи.“

READ  Питър Сейгън трябва да напусне обиколката на Швейцария, след като е дал положителна проба за Корона

32-годишната Спайси, която беше капитан на Англия за юбилейния международен мач, видя пропуснатата си дузпа като важен момент. „Ако изпълнихте този удар, мачът щеше да бъде напълно различен. Не трябва да забравяме това. Много неща минаха добре, но някои неща можеха да бъдат по-добри.“

Оранжевите имат още два мача до началото на Европейското първенство. Във вторник ни очаква мач от квалификациите за Световното първенство с Беларус, а в събота, 2 юли, е насрочен приятелски мач срещу Финландия.

Вратарят Сари ван Венендаал допусна няколко грешки.