Освенхен и Ди Лоренцо донесоха важна победа на Наполи над Айнтрахт Франкфурт

Виктор Освенхен празнува с 0-1

Футбол NOS

Наполи направи голяма крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига. Във Франкфурт лидерите в Серия А бяха силни с 2-0 над Айнтрахт, шести поставен в Бундеслигата и миналогодишния победител в Лига Европа.

В сряда, 15 март, двата отбора се срещат отново в Неапол. Рандал Коло Мвани така или иначе няма да присъства в този мач: френският нападател получи директен червен картон от Айнтрахт в дуел с Наполи след час игра.

Тогава резултатът беше 0-1 благодарение на гола на Виктор Освенхен от първото полувреме. Голът, пет минути преди края на първото полувреме, щеше да бъде втори за италианците по това време, но предишната му дузпа беше изчистена от вратаря на Айнтрахт Кевин Трап.

Кевин Трап празнува спасяването на дузпа

Шансът, довел до дузпа, също доведе до гол. Бившият играч на ПСВ Хирвинг Лозано получи топката в наказателното поле и удари гредата в обещаваща позиция. Освенхен тръгна след топката и бе избит от защитника Аурелио Бота, който не видя Осимхен да излиза от гърба му.

От единадесет метра Чвиця Кварацелия загуби личния двубой с Трап.

Не след дълго имаше два големи купона от италианска страна. Първо до началния гол на Осимхен, който успя да отрази пас на Лозано, а минута по-късно и до подобен гол на нигериеца, но този път в засада с пас на Лозано.

Марио Гьотце с фланелката на Айнтрахт Франкфурт

След почивката Наполи, практически непобедим в Италия и по пътя си към италианската титла с петнадесет точки разлика, затегна винтовете. Той предостави добри шансове на Лозано и Кварачелия, но Трап винаги пречеше.

READ  Бившият играч на Аякс Халер води домакина Кот д'Ивоар до третата му победа в Купата на Африка | футбол

Така Айнтрахт остана на крака, но трябваше да промени темпото, когато Коло Мвани трябваше да напусне терена. Френският нападател, който на моменти се очертаваше като мощна опора сред защитата на Наполи през първото полувреме, стоеше здраво на краката на Андре Франк Замбо-Ангеза в опит да изтръгне топката и да го остави да я натисне.

Маркирайте

Не след дълго дойде и гвоздеят на мача. След хубав пас на Замбо Ангуиса, Кварачелия овладя, направи обрат и удари топката в краката на Джовани ди Лоренцо, който завърши контролирано.

В продължението Наполи все пак настоя, но шансове вече нямаше. Най-доброто бе дори за домакините, но Даичи Камада пропусна да върне напрежението в мача.