Основният играч Роналдо е точен с Юнайтед, Антъни се откроява с безсмислени лиги

AP

Футбол NOS

След седмици на безсмислени отношения между шефа на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг и Кристиано Роналдо, португалецът най-накрая си върна доверието на треньора си в четвъртък. Роналдо беше един от единадесетте титуляри по време на мача за победата на Европейската лига (3-0) с Шериф.

И това е докато звездата дори не беше в списъка с голмайсторите на срещата с Челси във Висшата лига миналия уикенд поради дисциплинарни причини.

На „Олд Трафорд“ „манконианците“ имаха малко проблеми с Тираспол, Диого Далот откри резултата преди края на първото полувреме с глава от корнер на Кристиан Ериксен (1-0).

Двойна ротация на Антъни

През втория сезон Маркъс Рашфорд, който замени Антъни, също отбеляза гол (2-0). Бразилецът остави своя отпечатък през първото полувреме с двойна обиколка, но остана въпреки – или защото? Неговото (безсмислено) техническо парче на полувремето е в задната част на съблекалнята.

„Нямам никакви проблеми с нещо подобно, стига да работи“, каза Тен Хаг след това за акта на Антъни. „Ако е измама за измама, ще го поправя.“

Девет минути преди края Роналдо разписа крайния резултат 3:0. С този гол португалецът се отърва от разочарованието си, след като отмени гол в 61-ата минута заради засада.

С победата над молдовския съперник Манчестър Юнайтед си гарантира зимата в Европейската лига. Англичаните също видяха завръщането на Дони ван де Беек на терена, след като той отсъстваше близо два месеца поради контузия.