Отборът на Orange B във вълнуващ финал срещу Уелс в Лигата на нациите | футбол

Ван Гаал събра напълно нов отбор в сравнение с победата срещу Белгия. Това беше първият път от септември 2010 г., когато под ръководството на Берт ван Марвейк оранжевият отбор беше изцяло хвърлен в миксера.

Ван Гаал посочи отпред, че не може да направи друго поради тежкия график от четири мача за единадесет дни в края на сезона. „УЕФА ни казва да изиграем четири мача за единадесет дни. Няколко пъти казах, че мисля, че е нелепо. Стига се до това.“

Защитникът на Уелс Рийз Норингтън Дейвис (вдясно) пробва с глава.

Двама играчи направиха своя дебют за холандския национален отбор: Джордан Тийз от ПСВ и Джерди Шотен от ФК Болоня. Тезе беше 101-ият играч на PS на Orange, което прави ФК Айндховен третият по големина доставчик за Orange след Аякс (129 международни) и Фейенорд (107 международни). В отсъствието на Върджил ван Дайк и Жоржинио Вийналдум, Стефан де Врий беше капитан на Кардиф, докато Марк Феликс защити вратата този път.

Позициите на задните крила бяха заети от Ханс Хатебор и Терел Маласия. Матийс де Лигт формира тройната защита с Тезе и Де Врий. В халфовата линия Teun Koopmeiners формираха двойка с новака Шутен, докато отпред имаше ключови места, определени за Коди Гакпо, Ноа Ланг и Уут Вегхорст.

Националният треньор не пожела да знае нищо за концепцията на Pick B и отбеляза, че базата срещу Уелс е спечелила тренировъчни мачове срещу редовната база на Orange миналата седмица. Това му вдъхна увереност, че може да спечели добър международен мач в тази формация.

Разбира се, тя също изигра роля, която Уелс не прие като най-силната единадесет. Само четирима от основните играчи в отбора на Уелс, който си осигури квалификация за Световното първенство срещу Украйна миналата неделя, се завърнаха в началния мач. Звездата Гарет Бейл, наред с други, седна на пейката в Кардиф.

Увереността на Ван Гаал не оправда през първото полувреме. Изглеждаше скучно и неудобно за това, което Orange-B показа в Кардиф. Процесът на натрупване протече гладко. Креативността на играчи като Френки де Йонг и Стивън Бърджис силно липсваше. Като ляв бек с десен крак в централна защита от трима, Матийс де Лигт се бореше с подаването. Новобранецът Джордан Тийс започна неудачно. Играчът на ПСВ Айндховен всъщност получи жълт картон три минути по-късно, когато спаси мощно Даниел Джеймс. Той постави съмнителен рекорд. Тийс влезе в книгата като оранжевият титуляр, който получи най-бързия жълт картон. Досега Доверчивият на Орландо имаше тази съмнителна чест.

Холандският отбор почти не беше компрометиран в първото полувреме без сол, докато Уелс поведе забележително и също стреля покрай вратата на оранжевите с глава и свободни удари. След добър засечен удар на Teun Koopmeiners, играчът на Аталанта Бергамо получи шанс, но залогът му беше провален. Играчът на ПСВ Коди Гакбо се разписа в най-опасния оранжев момент през първото полувреме. Малко преди края на първото полувреме, след добра индивидуална постъпка, той видя как топката преминава през тялото на уелския играч.

През второто полувреме оранжеви успяха да доминират в мача и скоро резултатът стана 0-1 за отбора на националния селекционер Луис ван Гаал. Именно Kopminers остави уелския вратар Адам Дейвис – той замени съотборника си Дани Уорд през първото полувреме – без шанс да се подхлъзне. Помощта беше от начинаещия Шутен. За Koopmeiners това означаваше първия му международен гол в седмия му международен мач.

Не се случи много в Кардиф след този гол, тъй като Уелс не можа да удари юмрук от офанзивна позиция. Ван Гаал също така донесе две нови сили в персонала на Стивън Бергвийн и Френки де Йонг. Гакпо и Шоутен трябваше да им направят път. На последния етап Де Лигт все още трябваше да бъде заменен с контузия, докато Бруно Мартинс Инди се завърна в националния отбор след петгодишно отсъствие в Ориндж. 35-ият международен мач за защитника на Аризона.

Селекционерът на националния отбор на Уелс Роб Пейдж привлече привлекателния Гарет Бейл през последните 15 минути, което развълнува феновете на домакините. Резултатът беше 1-1 в контузията, когато Хейтбор беше взривен във въздуха от Норингтън Дейвис, но в крайна сметка осигури Уигърст с късен победител, че Ван Гаал все още може да аплодира в Кардиф. Той стреля добре с глава при центриране на Теръл Маласия.