Питър Бос и Николас Талиафико започват сезона с три точки в дуел за червен картон | чужд футбол

видеоОлимпик Лион, клубът на Питър Бос, започна сезона във Франция с малка победа. В деня на откриването на френската Лига 1, наскоро повишеният AC Ajaccio беше победен с 2-1.

Бразилският владетел Тите и капитанът на Франция Александър Лаказет вкараха и двата гола за Лион чрез удар от дузпа на стадион „Групама“. Томас Мангани, също от височина единадесет метра, направи нещо в замяна от името на посетителите. Антони Лопес (Олимпик Лион) и неговият тъст Роман (Аячо) не стигнаха до края. Те трябваше да натиснат преждевременно с червен картон от рефера Беноа Бастиен.

Лион, с левия бек Николас Талиафико в титулярния състав, дошъл от Аякс, вече водеше с 2:0 след 20 минути. Бразилецът Тите откри резултата с пас на Лаказет, който се завърна в Лион след пет години в Арсенал. Миг по-късно Лаказет удвои преднината си с дузпа след фаул срещу Тите.

Лион обаче трябваше да продължи след 25 минути без вратаря Лопес, който се появи в червено, за да взриви Аячо, който проби през топката. От последвалия наказателен удар Мангани се разписа за гола за свързване. В добавеното време на първото полувреме Аячо също загуби играч. Хоума беше изгонен с втория си жълт картон. С десет на десет тимът на шефа запази преднината си през втората част. Лион завърши на разочароващо осмо място в Лига 1 миналия сезон и по този начин пропусна Европа този сезон.

Шампионът Пари Сен Жермен откри състезанието в събота вечер с мач срещу Клермон-Фут.

Александър Лаказет, капитанът на Олимпик Лион, отбеляза втория гол срещу Аячо. © AFP