Победеният Аякс няма проблеми с ФК Ден Бош и се доближава до TOTO KNVB Cup | KNVB Toto Cup

Аякс изостава с един кръг в ТОТО KNVB Cup. При гостуването на FC Den Bosch отборът на Алфред Шройдер не падна нито един шев. Мачът завърши наравно 0-2.

В Аякс диспансерът става все по-пълен. След Стивън Бергвайн, Стивън Бергвайк и Мохамед Кодос, Юриан Тимбър и Едсон Алварес също не можаха да участват в мача за купата поради заболяване. Браян Бруби липсваше заради контузия в рамото, така че Лоренцо Лука започна като централен нападател. Играчът, който привлече най-много внимание обаче, беше под напречната греда: Джеронимо Рули дебютира.

Както се очакваше, Аякс беше по-силен от ФК Ден Бош, но играчите на Аякс не можаха да играят през стената на Бош дълго време. Двадесет минути по-късно реферът Едвин ван де Грааф асистира на тима от Амстердам, който посочи дузпата след небрежно изплъзване на Дино Халилович. Той удари защитника Кенет Тейлър и предизвика дузпа. Душан Тадич се възползва и направи 0-1.

качествено безпомощен

През второто полувреме не се случи много. ФК Ден Бош нямаше качествата да затрудни Аякс и никога не станаха опасни. В крайна сметка Кенет Тейлър постави крайния резултат 0-2 с фин плъзгач в късия ъгъл. След този гол Шрьодер реши да привлече Оливие Артсен, Виктор Йенсен, Кристиан Расмусен и Юрел Хато. 18-годишният Артсен и 16-годишният Хато направиха своя дебют в основната сила.

Аякс беше готов за успех след четири поредни мача в лигата без победа. Клубът също остана безцелен. За последно това се случи на 10 септември миналата година срещу Хееренвеен (5:0). Победата дава малко насока за съботния мач срещу Твенте. Ден Бош не оказа голяма съпротива и гостите пропуснаха много играчи.

READ  Гръцкият път и Ван де Зандшол се срещат във втория кръг на Australian Open | Тенис

Мачът бе прекратен за кратко в 55-ата минута, след като халби бира бяха хвърлени по играчите на Аякс. След двуминутно забавяне мачът беше подновен.