Поток на живо от Ередивизи: Фейенорд в добавеното време до ПСВ Айндховен | футбол

Следете всички дуели в холандската лига чрез Нашето табло С голмайстори, класиране и изчерпателна статистика.

ПСВ Айндховен играе с Марио Гьотце срещу Фейенорд. Германският халф се възстанови достатъчно от грипа и е ключов играч в мача на Де Коеп, който започва в 16.45 часа. Нони Мадуеки отново е част от избора на мача, но започва от пейката.

Защитникът Андре Рамало го няма. Карлос Винисиус, Филип Мойни, Армандо Обиспо и Оливие Боскали също липсват от Айндховен.

Няма промени във Фейенорд спрямо миналия четвъртък. Треньорът Арне Слот избира същите играчи, които след това успяха да си осигурят място във финала на Конферентната лига поради равенство на Олимпик де Марсилия (0-0).

АЗ – Аякс 2-2

Аякс загуби две точки в мача срещу Аякс. Отборът на Амстердам остана при равенство 2-2 в Алкмаар. ПСВ може да се възползва от равенството на Аякс по-късно в неделя. Клубът се доближава до лидерите от Амстердам с две точки, ако спечели първия мач срещу Фейенорд.

Витес – Херенвен 1-2

Осмо място в Eredivisie Hoorenveen. Изглежда, че фризийците губят позиции от Витес в неделя следобед, но два гола на Амин Сар все пак дават на фризийците три точки.

NEC – Go Ahead Eagles 0-1

NEC постигна важна победа над съперника си Go Ahead Eagles в битката за европейския футболен плейоф благодарение на гол след контузия. Влезлият като резерва Ибрахим Сисоко изпрати ниско центриране в последните минути: 1-0. След второто полувреме с малко шансове мачът сякаш завърши при нулево равенство.

Гронинген – Спарта 1-2

Твенте – Фортуна Ситард 1-2

Фортуна Ситард отбеляза много важна победа в Енсхеде. Отборът напредна два пъти чрез Сиан Флеминг преди края на първото полувреме и не се отказа от тройната указателя след почивката.

READ  Реал Мадрид отново пречи на Ливърпул и Ван Дайк и печели Шампионската лига | футбол

СИК Зволе – Утрехт 1-1

За PEC гроздето е особено кисело. Състезанието взе три точки, така че една точка срещу Утрехт не е достатъчна. С оставащи два дуела, срещу Спарта и Айндховен, изпадането на де Блаувенгерс вече е много близо.

Вилем II – Херакъл Алмело 2-0

Вилем II вървеше в крак с Фортуна и спечели поне две точки PEC в опит да избегне директно изпадане.

Покажи файла тук Класиране, резултати и програма в холандската лига.

Камбур – РКЦ 1-1

RKC Waalwijk загуби преднината си в Cambuur в последния етап. Мачът на Ередивизи в Леуварден завърши наравно 1:1.

неделя

• 16.45 ч.: Фейенорд – Айндховен
Може ли Аякс да спечели титлата срещу Аризона?  Тогава ПСВ трябва да остави точки във Фейенорд.

Може ли Аякс да спечели титлата срещу Аризона? Тогава ПСВ трябва да остави точки във Фейенорд.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.