ПСВ нанася първия удар на Меер Сити в плейофите, но губи вратаря с грозна контузия | ФК Айндховен

Изглеждаше като типичен мач 0-0, но петнадесет минути преди края ПСВ направи разликата срещу Алмере Сити чрез Дион Доренбош: 1-0. И така отборът на Роб Пендърс има отлична стартова позиция, когато отиде във Флеволанд в петък. Въпреки че има опасения за вратаря Найджъл Бертрамс.

Да отидем по-далеч от миналия сезон: Това е целта на ФК Айндховен в плейофите, както беше обявено по-рано от треньора Роб Бендерс. Преди година полуфиналният мач беше крайната дестинация за жителите на Айндховен, които отново направиха много красив сезон. Сега нещата трябва да се подобрят, въпреки че номер 3 Almire City със сигурност не е лесно първо препятствие.

Това се оказа така в понеделник вечерта, когато и ФК Айндховен, и Флеволанд играха на спирачки. ФК Айндховен обаче започна силно, но също като фойерверките преди това беше краткотрайно, само с една фанфара. Науфел Бенис удари силно вратаря Нордин Бакер.

Малък риск

След около шест или седем минути Алмере Сити продължи напред, имаше някои хапки, но по отношение на шансовете те бързо изчезнаха. Беше – със сигурност преди почивката – вече типичен предварителен двубой в решаващ мач: малко залози, малко приключение. Напрежението беше голямо, дори с по-сдържан играч в състава на ПСВ: не Пьотр Кестенс, а Дион Доренбош в средата на терена. Недоговореният Ярно Янсен беше част от защитното трио.

От време на време имаше изблици на хората на мениджъра Роб Бендерс, особено към полувремето и след провала на капитана на Алмир Дамиен ван Брюген. Преди всичко обаче мотото беше: да не допускате грешки, които биха могли да ви костват преждевременен би процес.

READ  Привържениците на Алкмаар настояват за напускането на Янсен след поражението от Фейенорд

Текстът продължава под изображението

Найджъл Бертрамс беше аут с контузия на челюстта. © Pro Shots / Йохан Мандерс

счупена челюст?

След почивката отборът на домакините бързо се разпадна, а вратарят Найджъл Бертрамс се отпусна: той сякаш беше счупил челюстта си и изглеждаше, че може да забрави за останалите мачове в това състояние. И така Юрт Бургманс трябваше да влезе във вратата за първи път от август 2021 г. (!), което той направи със сила: той задържа ПСВ на крака с диагонална реакция в 65-ата минута и се справи отлично с трудно центриране.

Петнадесет минути преди края магията беше развалена от ФК Айндховен и то как: след брилянтна атака влезлият като резерва Иван Рутер качи топката на главата на Доренбош. Младежкият продукт на ПСВ кимна убедително и даде на ПСВ добра стартова позиция за достигане до полуфиналите на плейофите.

Напредък в точкуването: 74- Доренбош 1-0.
Зрители: 3,518.
да управлява: Дж ван дер Лаан.
жълт картон: De Kersmaeker, Dahlhaus (PSV), Penna (Almere City).
Айндховен: Бертрамс (52. Бургманс). Берсен, Зеедорф, Амифор, Янсен, Далхаус (80. Риго); Ван Доорм (70. Кестенс), Де Керсмакер, Доренбош; Прим (80. Диаби-Фадега), Банес (70. Рутие).

Фигури на Kitchen Champion Division
Гледайте всички видеоклипове от раздела Kitchen Champion, всички резултати, програма, позиция и всички статистики (най-добри голмайстори, жълти и червени картони и асистенции) в долната част на тази статия. Вижте нашия мач център тук!