Разочароващо оранжево загуба на точки от Полша; Депай пропуска дузпа в последния етап | футбол

Ван Гаал не беше заслепен от поражението с 6-1 от поляците в предишния мач от Лигата на нациите срещу Белгия. „Мисля, че 6-1 създава погрешно впечатление. До 65-ата минута беше 2-1 и те се изчерпаха едва по-късно. Това може да е особеност на полския отбор, че го пуснаха след това. Не е добре, но не беше голяма разлика в качеството между Белгия и Полша.”

След победата от т. нар. вариант Б в гостуването срещу Уелс, Ван Гаал отново падна от Полша срещу отбора, който победи убедително белгийците миналия петък. Отборът се промени от победата с 4-1 в Брюксел. Капитан Върджил ван Дайк, който беше изпратен на почивка, беше заменен от Стефан де Врий, който носеше капитанската лента в Кардиф, но сега е на ръката на Мемфис Депай. Националният селекционер направи смяна и под гредата. Джаспър Силесен трябваше да направи път на Марк Флекс. Това вече означаваше четвърти международен мач за Лимбергер, който на 28 години никога не е играл на национално ниво като футболист.

Мате Ках празнува изненадващия гол от началото на Полша.

Ван Гаал е луд по Феликс, защото той е добър в играта на футбол и това е, което вратарят на Фрайбург показва на моменти, но по отношение на блокирането, това, което показа в Ориндж, все още не е толкова впечатляващо. При рядък опит на Полша топката беше директно към Де Куип. Флик беше елиминиран с удар в далечния ъгъл на Мати Кеш, с което Дейли Блинд му даде страхотна възможност за атака.

Голът на Кеш, англичанин, чиито баба и дядо емигрираха от Полша във Великобритания, беше петият гол в четири национални отбора за Флик, който никога не беше надминавал холандския национален отбор. След почивката ще последва и шестият гол.

READ  Ерик Тен Хаг: „Липсва ми Марк Овермарс всеки ден“ | футбол

Оранжевият отбор, който вече имаше страхотна възможност да открие резултата чрез Дейви Класен, даде на поляците точно това, което им трябваше с гола, който беше лесно приет. Източноевропейците, които играха някакъв домакински мач в Де Куип, тъй като половината фенове бяха от полски произход и бяха много шумни, изградиха здрава стена пред вратата си и много затрудниха футбола на оранжевите. Ако е необходимо, използвайки остра брадва, Френки отбеляза, че де Йонг трябва да издържи на силен удар.

Притеснения в Луис ван Гаал след изоставането с 1-0.

В този момент от мача стана ясно, че много обичаната система 3-4-1-2 на Ван Гаал е по-подходяща срещу противници, които също искат да играят сам футбол, отколкото срещу отбор, издигащ стена. Orange почти винаги беше на половината от противника, тъй като интервалите бяха минимални. Топката често се озоваваше при фланкерите, които нямаха място за блъскане, така че ефектът на изненадата също беше много по-малък. Най-опасният момент беше ударът на Стивън Бърджис, след като полският вратар Лукаш Скорупски даде отскок. Той обаче беше застрелян от Слепия.

След неатрактивно първо полувреме мачът започна след почивката с три гола за десет минути, включително три пъти проверка на VAR. И в трите случая целите останаха. Първо, офсайд капанът беше неправилно отворен за оранжевите, след което двама поляци се втурнаха към Флик и Пьотр Зелинкси вкара топката във вратата. Помощник-съдията вдигна флага, но видео асистент-съдията заключи, че това не е офсайд.

Веднага след 0-2 оранжевите направиха мишена чрез Дейви Класен. Поляците протестираха срещу предполагаемото нарушение от Стивън Бергвийн, но VAR отново постави печата „добро“. Три минути по-късно той беше ударен отново, този път от Дензъл Дъмфрис, но и в този случай помощник-съдията вдигна флага си. И този път целта остана непокътната, след като нарисува линиите зад екрана.

След лудия начален етап на второто полувреме, в De Kuip се появи по-динамична картина на играта. Полша напусна отбранителни позиции и отиде по-далеч в атака, като оранжевите не успяха да окажат същия натиск върху Белгия. Не стана много опасно, но оранжевите не успяха да станат твърде опасни в този момент от мача. Въпреки внасянето на три нови сили след 65 минути игра. Cody Gakbo, Jordan Teese и Tyon Kompiners се присъединиха към екипа преди Klassen, Jorian Timber и Stephen Burgess. Петнадесет минути преди края Ван Гаал също замени Стивън Бергвийн вместо Уат Уигхорст, победител в първия мач в Уелс.

В последния етап оранжевите играха на пълен капацитет при победата и спечелиха стълбовете до стената, но топката не падна добре. Депай пропусна дузпа и моменти по-късно видя страхотен удар с глава на вратаря Скороробски изпод напречната греда. Така заслужената победа не дойде при непобедените оранжеви под ръководството на националния селекционер Ван Гаал.