Рафаел Надал убеждава и Александър Зверев печели германски мач | Тенис

На Надал му трябваха 1 час и 49 минути, за да се отърве от числото 66 в света. Той позволи на опонента си само две точки за пробив, спечели 84 процента от точките при първия си сервис и завърши със силен сервис.

Надал може да влезе в историята в Мелбърн, като стане първият тенисист, спечелил повече от 20 големи турнира. Той е наравно с Новак Джокович и Роджър Федерер, които не са в Мелбърн. Визата на Джокович беше отменена миналата седмица след дълга борба, а Федерер все още е контузен.

Надал беше най-добрият в Мелбърн само веднъж преди това, през 2009 г. Преди тринадесет години той беше твърде силен за Федерер във финала в пет сета. Оттогава той достига до финала четири пъти.

Надал ще се срещне с победителя от мача между германеца Яник Ханфман и Танаси Кокинакис от Австралия във втория кръг. Кокинакис спечели ATP турнира в Аделаида този уикенд.

Зверев печели мача на Германия на Род Лейвър Арена

Александър Зверев спечели срещата на Германия с Даниел Алтмайер в първия кръг на Australian Open. Номерът 3 в света победи 23-годишния си сънародник, който е на 87-о място в световното класиране, на Род Лейвър Арена в три сета: 7-6 (3) 6-1 7-6 (1).

Зверев бе счупен едва в третия сет, когато резултатът беше 2-2. Въпреки това той бързо разби олимпийския шампион в Токио и миналогодишния победител на финалите на ATP и завърши тайбрека, след като загуби четири гейм точки при сервис на Алтмайер.

При липсата на защитаващ номер едно в света Новак Джокович, Зверев е най-високо класираният играч на Australian Open след Даниил Медведев. 24-годишният германец все още гони първата си титла от Големия шлем. Миналата година той загуби от Джокович на 1/4-финалите на Australian Open.

READ  Фейенорд O21 победи PEC Zwolle O21 във Варкенорд

Зверев ще се изправи срещу Джон Милман във втория кръг. Той победи 32-годишния австралиец Фелисиано Лопес от Испания в четири сета: 6-1, 6-3, 4-6, 7-5. 40-годишната Лопес се състезава на Australian Open за 20-та поредна година.

Осака

При жените защитаващата титла Наоми Осака си осигури безпроблемно място във втория кръг на Australian Open. Двукратната шампионка Мелбърн 6-3 6-3 беше твърде силна за колумбийката Камила Осорио в първия си мач.

Осака поведе с 5-0 на Род Лейвър Арена и изглежда вървеше към много лесна победа. Но Осорио се върна с резултат 5-3 и имаше шансове да направи и 5-4. Осака обаче премахна две спирки и използва първата зададена точка. Във втория сет японката счупи два пъти съперничката си и след 68 минути завърши сервирането на 50-ата поставена в света.

Наоми Осака.

24-годишната Осака има за цел да се върне на абсолютния връх след сезон, засенчен от нейния медиен бойкот на Ролан Гарос и психични проблеми. Японецът падна до 14-то място в световната ранглиста.

Поради ниския си рейтинг Осака всъщност може да се изправи срещу топ-поставената Ашли Барти в четвъртия кръг.

Барти впечатлява и се отказва само от един мач

Ашли Барти започна активно Australian Open. Австралийката с номер 1 в света се настани в първия кръг с украинката Леся Цойренко. Барти позволи на опонента си само една игра. След 54 минути агонизиращият краен резултат на таблото беше: 6-0 6-1. Цуренко е номер 120 в света.

25-годишният Барти, който спечели титлата в Аделаида преди малко повече от седмица, ще срещне италианката Лусия Бронзети във втория кръг. Тя никога не е печелила турнир от Големия шлем в родната си страна.

READ  Роналдо: "Нещата трябва да се променят по начина, по който Ten Hag иска" | футбол

Hollow е деактивиран

В деня на откриването 17-годишният американец Кори Гоф беше елиминиран. Номер 18 в класирането загуби с 6-4, 6-2 от китаеца Wang Qiang, световния номер 110. Преди две години Уан вече беше в осминалите в Мелбърн.

Гауф предизвика доста вълнение през 2019 г., когато стигна до четвъртия кръг на Уимбълдън с първия си дебют в Големия шлем. Тогава тя беше само на 15 години. Оттогава тя е загубила само веднъж в първия кръг на Големия шлем, на US Open 2020.

В първия мач на Род Лейвър Арена, петата поставена Мария Скари си осигури по-дълъг престой в Мелбърн. Гъркинята, която загуби в първия кръг миналата година, трябваше да положи усилия да се отърве от германката Татяна Мария: 6-4 7-6 (2).