Реал Мадрид отново пречи на Ливърпул и Ван Дайк и печели Шампионската лига | футбол

Отне известно време в събота вечер, преди топката наистина да започне да се търкаля в Париж. Началото беше отложено за 36 минути, тъй като настъпи един от големите хаоси в и около терена в началото на мача. Без билети и през огради се качиха на Стад дьо Франс, докато много фенове на Ливърпул, които получиха билети, трябваше да чакат с часове извън стадиона. Полицията в Париж трябваше да използва сълзотворен газ и пипер спрей, за да потуши бунтовете в зародиш.

Не можеш да победиш Куртоа

36 минути по-късно от планираното, финалът на Шампионска лига за сезон 2021/2022 започна и Ливърпул беше този, който го изведе до началната фаза. Мохамед Салах видя залог от близко разстояние към вратаря Тибо Куртоа, който също беше готов за удара на Тиаго Алкантара. Пет минути по-късно белгийският вратар на Реал Мадрид отново беше на път, когато удари с върха на пръстите си на Садио Мане към гредата и видя топката да отскочи обратно в терена зад него.

Тибо Куртоа уцели невиждан удар на Садио Мане към гредата, след което топката отскочи обратно в терена.

Реал Мадрид не излезе на откриването и Куртоа също трябваше да играе с глава на Салах. Вече имаше повече от 35 минути на часовника, когато испанският отбор заплаши за първи път вратаря на Ливърпул Алисон Бекер. Винисиус-младши стреля от английското наказателно поле, но видя опасността, неутрализирана от свиреп удар на Джордан Хендерсън. В последната минута на нормалното време изглеждаше, че Реал напредва въпреки всички коефициенти, но голът на Карим Бензема беше изключен.

READ  Джаспър Филипсен отдава почит на съотборника си Матео ван дер Поел след победата му в Милано-Сан Ремо

офсайд

Френският нападател взе дълъг пас от Давид Алаба и сякаш пропусна шанса си към вратаря Бекер, но топката отново падна в краката му през хаоса. Бензема удари целта с левия крак, но помощник-съдията веднага отчете попадението. Видеореферът разгледа и двата момента (възможната ситуация на засада след пас на Алаба и преди гола) поне две минути и накрая прецени, че Бензема е в офсайд.

Карим Бензема бележи с удар през първото полувреме, но вижда, че голът му не е допуснат поради засада.

Също през второто полувреме първата опасност отново беше от Ливърпул, но Мане и Трент Александър-Арнолд видяха ударите си да се разбият в наказателното поле на Мадрид. И след по-малко от час игра Винисиус Жуниор откри мача. На ръба на офсайд той отправи неуспешен удар на Федерико Валверде в далечния ъгъл зад Бекер към английската врата. Добър личен успех за младия нападател, който става все по-важен за Реал Мадрид през този сезон.

Върджил ван Дайк съди във въздуха срещу Лука Модрич (10) и Федерико Валверде.

Разбира се, Салах също искаше да остави своя отпечатък, след като трябваше да напусне терена толкова бързо на финала през 2018 г. между двата клуба. Египтянинът намери Куртоа на път с добър удар и моменти по-късно не му достигаше място на далечната греда, за да се възползва от резултата 1-1.

Винисиус Джуниър аплодира след началния си гол във финала на Шампионската лига.

Всичко е извън гардероба

С Диого Жота, Наби Кейта и Роберто Фирмино, шефът на Ливърпул Юрген Клоп опита всичко, за да направи резултата 1-1, но Куртоа запази мача през целия си живот. И белгиецът доведе Салах до отчаяние, като се отдалечи от гол, който изглеждаше ясен от египтянина шест минути преди края. От друга страна, Каземиро имаше страхотен шанс с резултат 2:0, но защитният полузащитник беше толкова шокиран от свободата, която му беше предоставена, че изигра топката по грешния начин.