Реал Мадрид прави голяма крачка към полуфиналите на Шампионската лига, побеждавайки Челси

Карим Бензема аплодира след мача 1-0 срещу Челси

Футбол NOS

Реал Мадрид спечели първия си мач срещу Челси от четвъртфиналите на Шампионската лига у дома с 2-0. Беше страхотен мач между последните двама победители в състезанието: Реал спечели миналата година и Челси през 2021 г.

Това са бурни времена в Челси, който прави много посредствен сезон и е разочароващо 11-ти във Висшата лига. Това вече струваше главите на двама треньори.

Франк Лампард се завърна в Челси като временен мениджър миналата седмица след уволнението на Греъм Потър, който замени уволнения Томас Тухел по-рано през сезона. Реал Мадрид е втори в Ла Лига, далеч зад Барселона, и изглежда, че е изцяло фокусиран върху Шампионската лига.

Шокиращо начало на Челси

И Челси излезе опасен два пъти в рамките на четири минути, за шок на Реал. Испанците са временни, които не се възползваха от привлекателността на играта. В Реал Мадрид вероятно бяха по-предпазливи, след като се срещнаха с тях миналия сезон точно преди година, а след това и на четвъртфиналите.

След победата на Реал с 3:1 в Лондон, Челси поведе с 3:0 в Мадрид. Голът на Родриго малко преди изтичането на времето принуди Реал Мадрид да влезе в продължения, след което Карим Бензема изведе Реал до полуфиналите.

Тони Кроос (вляво) получава тласък от Жоао Феликс

Резултатът дойде 1:0 за Реал Мадрид в 21-ата минута от нищото. Дани Карвахал даде дълга топка на Винисиус Жуниор, който бе спасен от вратаря на Челси Кепа Арисабалага.

По-малко от минута по-късно изравнителният гол беше на косъм от постигане, но подходът на Рахийм Стърлинг беше умело реализиран от бившия вратар на Челси Тибо Куртоа, който премина в Реал Мадрид през 2018 г.

Кепа спасява, но Бензема получава топката на сребърен поднос

Играта на Сантяго Бернабеу тръгна нагоре и надолу след този гол, като Реал беше малко по-силен отбор. През второто полувреме двата отбора продължиха да играят наравно, докато Бен Чилуел не успя да издърпа на земята пречупения Родриго в 59-ата минута.Реферът не можа да направи нищо друго, освен да даде червен картон на англичанина в Челси.

Челси бяха ограничени до защита, а Реал искаше да поеме малък риск на върха. С приноса на Марко Асенсио за Реал Мадрид нещата се обърнаха малко повече. Едно от първите му докосвания в 74-ата минута беше далечен нисък удар, който направи Кепа неудържим през краката на Уесли Фофана: 2-0.

Марко Асенсио аплодира след 2-0

В добавеното време Бензема стреля с глава отблизо, след като Кепа не се справи правилно с топката. Мейсън Маунт, бивш играч на Витес, също можеше да вкара: ударът му бе спасен от защитника на Реал Мадрид Антонио Рюдигер, който също като Куртоа игра в Челси.

Той остана 2-0 в Мадрид, следващия вторник се завръща на Стамфорд Бридж в Лондон.