Реал Мадрид след странно завръщане пред финала на Манчестър Сити | футбол

След първия мач, в който феновете имаха истинско футболно шоу, очакванията бяха големи в сряда вечерта. Могат ли Реал Мадрид и Манчестър Сити да заложат отново толкова страхотен залог?

Испанците знаеха, че трябва да отидат на работа и да отстъпят, за да победят Англия с 3-4, но бяха пълни с увереност. Миналата неделя след убедителна победа бе взета 35-та национална титла в историята. Манчестър Сити все още води вълнуваща битка с Ливърпул за титлата във Висшата лига на Англия.

Беше ясно, че натискът дойде в сряда вечерта. След десет минути огънят вече избухна и Лука Модрич и Аймерик Лапорт се сбиха. И двамата мъже получиха предсрочно жълти картони.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Спаси Каземиро

Това беше първият истински голям шанс в мача за гостите. Бернардо Силва влезе вместо Каземиро, но Тибо Куртоа спаси за Реал Мадрид и го запази жив. Сити доминираше в играта все повече и повече, но играта започна бавно. Така че съблекалнята беше претърсена наполовина безцелно.

Забележително беше също, че Каземиро отиде на чай без жълт отпечатък. Испанският дефанзивен полузащитник допусна две грешки, които заслужават жълт картон. Той избяга.

Реал изхвърля страха

Ясно е, че Реал излезе с мисия от съблекалнята, защото беше близо до влизането в топката веднага след началото на съдийския сигнал. Убийството на Винисиус младши е страхотна възможност в близост.

За Манчестър Сити изглежда нямаше проблем до 90-ата минута.

Домакините направиха най-добрия резултат в мача след почивката и изтласкаха англичаните назад. Отборът на Пеп Гуардиола беше попълнен основно с Винисиус-младши, но той не винаги беше добър за бразилеца.

READ  Хееренвеен намалява броя на техническия персонал и оставя настрана асистента на Тобиасен | футбол

градски резултати

Сити остави Мадрид да се ядоса и бавно да си върне контрола над мача. Карло Анчелоти знаеше, че трябва да форсира нещо и промени атаката ми. Тони Кроос беше отхвърлен от Родриго. Това по-късно се превърна в златна стъпка.

Петнадесет минути преди края Рияд Марез удари Мадрид с удар за Сити отпред. Алжирецът не се поколеба нито за миг, втурна се и подмина Куртоа. Англичаните усещат миризмата на финала. Задачата сега беше много трудна за Реал Мадрид. Отборът се нуждаеше от два гола в края на мача, за да направи продължения.

Родриго изигра жизненоважна роля в Реал Мадрид в сряда вечер с два гола.

луд последен етап

Анчелоти веднага отговори, като привлече Едуардо Камавинга на мястото на Модрич и Марко Асенсио на мястото на Каземиро. В 90-ата минута напрежението се върна напълно, след като Родриго изравни.

Домакините имаха шест минути продължения, а само две минути след първия си гол Родриго Бернабеу избухна и направи резултата 2-1. Мадрид вече изглеждаше мъртъв и погребан, но изведнъж се върна отново жив.

Вечерта стана още по-добра с Реал Мадрид, пет минути след началото на продълженията домакините направиха 3-1. Робин Диас свали Бензема на земята в наказателното поле и реферът посочи силно точката за дузпа. Французинът сам мина зад топката и не се провали: 3-1. С 15-ия си гол този сезон в Шампионската лига той изпрати отбора си на финал след поредното страхотно парче.

Така Реал Мадрид ще се изправи срещу Ливърпул на 28 май на финала в Париж.