Скоренде Мален споделя голяма печалба, Клуйверт впечатлява, Интер рязко отстъпва | футбол

Дортмунд все още трябва да се откаже от контузения нападател Ерлинг Хааланд. От трибуните голмайсторът на норвежкия клуб видя как капитан Ройс даде преднина на домакините след 25 минути. 32-годишният германец се разписа от отскок с удар на Малин.

След 5 минути Реус даде шанс на Малин да направи 2:0 с добро пас, което 23-годишният холандец нямаше как да не направи. Той отбеляза четвъртия си гол в лигата този сезон. През второто полувреме Риос също даде асистенции с 3:0 за смяна на Мариус Волф и 4:0 за Юсуф Мукоко, който дойде вместо Малин. Ройс направи петата от вечерта сам. Халфът Емре Джан се разписа последен от дузпа.

Байерн Мюнхен компенсира недостига срещу Гройтер Фюрт

Байерн Мюнхен спечели мача у дома в Германската лига срещу най-ниско класирания Гротер Фюрт. Германският лидер се измъкна от тима на защитника Ник Вергевер малко преди края на първото полувреме, но успя да навакса през второто полувреме с четири попадения (4-1). Байерн повиши преднината си пред Борусия Дортмунд до 9 точки, но вторият поставен под номер ще играе по-късно в неделя.

Гройтер Фюрт напредна с удар, отразен от нападателя Бранимир Хргота. В началото на второто полувреме полският нападател Роберт Левандовски изравни от близко разстояние. Полузащитникът Себастиан Грисбек отбеляза автогол от центриране на Томас Мюлер, което даде преднина на Байерн.

Левандовски отбеляза втория си гол следобед и двадесет и осмия си гол в първенството този сезон с глава от ъглов удар. В добавеното време нападателят Ерик Максим Чупо-Мотинг успя да отбележи.

виж профил Класиране, резултати и програма в немската лига.

Джъстин Клуйверт впечатлява в Ница

Джъстин Клуйверт беше достоен за злато за OGC Nice в неделя следобед. Холандецът отбеляза единствения гол в мача от първенството срещу Анже и даде на отбора си трите точки у дома: 1-0.

READ  Белгийската ФА изоставя фенското село малко преди Световното първенство поради липса на ентусиазъм световно първенство по футбол

20 минути по-късно 22-годишният футболист отбеляза първия гол. Павилионът влезе в дълбините и беше обслужен от Мелвин Колд. И в остатъка от мача холандецът се показа няколко пъти с индивидуални действия.

Джъстин Клуйверт аплодира след гола си.

Това беше трети гол за Клуйверт в първенството този сезон. Бившият играч на Аякс дойде от германския Лайпциг миналото лято. Бившият играч на ПСВ Айндховен Пабло Росарио бе в стартовия състав с номер 3 във Франция. Нападателят Калвин Стингс остана на пейката срещу Анже, който е тринадесети.

Отборът на Кристоф Галтие е трети в Лига 1 и следователно все още е на път да направи своя дебют в Шампионската лига.

Олимпик дьо Марсилия няма полза от подхлъзването на Пари Сен Жермен

Олимпик Марсилия не успя да се възползва от поражението на лидера в лигата Пари Сен Жермен. Играч No2 във френската Лига 1 също загуби с 0-2 у дома от Клермон Фут. Следователно разликата в класирането остава голяма, 13 точки в полза на Пари Сен Жермен.

По-малко от петнадесет минути по-късно Мохамед Байо даде на посетителя аванс в Марсилия. Джим Алевина направи резултата 0-2 в последния етап.

Пари Сен Жермен претърпя втора загуба за сезона в лигата по-рано този уикенд. Лидерът на лигата загуби с 3-1 в Нант.

виж профил Класиране, резултати и програма В лига 1.

Победа на Манчестър Юнайтед благодарение на пейката на Лийдс Юнайтед

Манчестър Юнайтед спечели първия мач срещу Лийдс Юнайтед с голяма трудност благодарение на двама резерви. Той направи 4-2 с номер 4 във Висшата лига на Elland Road.

READ  Ерик Тен Хаг: „Липсва ми Марк Овермарс всеки ден“ | футбол

Юнайтед поведе с 2-0 през първото полувреме – благодарение на голове на Хари Магуайър и Бруно Фернандеш – и изглеждаше, че е готова за сравнително лесна победа. Кристиано Роналдо имаше възможност да направи резултата 0-3 през второто полувреме, но не успя, когато преследваше само вратаря. Португалците имаха много шансове за гол.

В 53-ата минута Родриго направи резултата 1-2, а минута по-късно се върна внезапно благодарение на гол на Рафиня. Резервният Фред отново даде преднина на Юнайтед с фин удар, а Антъни Иланга, който също се присъедини към отбора, завърши мача малко преди да изтече времето.

Роналдо напусна терена в 85-ата минута заради разочарованието си. На негово място в отбора се присъедини защитникът Рафаел Варан.

Юнайтед е четвърти във Висшата лига с 4 точки повече от Уест Хем Юнайтед, който направи равенство 1-1 с Нюкасъл Юнайтед в събота.

Севиля отново губи точки в битката за титлата на Испания

Севиля отново загуби точки в борбата за титлата на Испания. Отборът на треньора Хулен Лопетеги беше наказан с 1:1 при гостуване на Еспаньол. Това означава, че точковата разлика с лидера Реал Мадрид, който победи Алавес в събота, вече е 6 точки.

Севиля напредва за повече от половин час. Рафа Мир се разписа на далечната греда с пас на аржентинския резервен плеймейкър Папу Гомес.

Малко след второто полувреме Серж Дардер изравни с глава, а центрирането дойде от Скар Гил, който хвърли напред. Севиля изигра последните петнадесет минути с десет души, след като Жул Конде трябваше да напусне терена с червен картон.

Севиля загуби много точки през последните седмици. Само един от последните пет мача е спечелен, а останалите четири са завършили наравно.

виж профил Класиране, резултати и програма в испанската лига.

READ  „Колоезденето беше силно засегнато“

Интер изненадващо загуби у дома срещу Сасуоло

Интер претърпя домакинска загуба в италианската Серия А. Сасуоло изненадващо победи в Милано с 0-2. Интер сега изостава на две точки от лидера Милан.

Половин час по-късно гостите вече водеха с 2:0. Двата гола отбелязаха Джакомо Распадори и Джанлука Скамака.

Стефан де Врий изигра целия мач в Интер, а Дензъл Дъмфрис дойде на половината. Удар на Де Врий беше отхвърлен в продълженията по съвет на VAR, тъй като на един от неговите колеги щеше да се даде ръка.

Преди няколко дни Интер вече загуби първите си два мача с Ливърпул в осмия си финал в Шампионската лига у дома с 0-2.

Клуб Брюж минава през Антверпен след победа в Леобен

Клуб Брюж не позволи още повече да расте разликата с лидерите в белгийското футболно състезание. След изненадващата победа на брюкселския отбор с 3-0 над Шарлероа в събота, Брюж триумфира на Сейнт Ойпен: 1-3. Брюж се изкачи над Антверпен на второ място, на 9 точки зад лидера.

Брюж, с Ноа Ланг в основата и Роуд Бърш и Ба Дост на пейката, поведе в осмата минута. Ханс Ванакен центрира с глава на Андреас Сков Олсен.

След като Чарлз Де Кетелаер направи 0-2 в 57-ата минута, мачът изглежда приключи. Но след пет минути резултатът стана 1-2 с гол на Исмаил Привлежак. В последната минута арменецът Саргис Адамян, който замени Ланге, успя да направи резултата 1-3.

По-рано Антверпен загуби с 2-1 от КВ Мехелен у дома в неделя. Антверпен изостава на 10 точки от Юнион.