След фалстарт хандбалистите все пак спечелиха с добри резултати над Испания

Новини Спорт

Хандбалистите печелят след трудно начало за Испания и работят върху головата си разлика

Холандските хандбалистки победиха Испания с 29-24 в груповата фаза. За известно време изглеждаше, че това ще бъде вълнуващ мач, но Холандия отбеляза гол през второто полувреме.

Холандия и Испания се срещат често във финалните турнири по хандбал и това често води до вълнуващи мачове. През 2019 г. Холандия спечели финала на Световното първенство срещу Испания. В началото на тази година холандският отбор спечели с 27-26 в олимпийска квалификация.

В Париж холандският отбор игра слабо през първото полувреме, давайки ранен аванс на Испания. Отборът на Холандия изравни (10-10) и след това изравни, правейки първото полувреме резултат 14-12 в полза на Холандия.

Холандия контролира през второто полувреме

Второто полувреме изглеждаше напълно различно от първото. Испанските хандбалистки се затрудняваха с попаденията, а от друга страна се редуваха попадения един след друг. По-специално Тамара Хагърти и Бо Ван Уетеринг бързо увеличиха маржа.

Бо ван Ветеринг бележи срещу Испания

Ван Ветеринг беше много ефективен при бързи контраатаки, което е важно оръжие за холандците в този турнир. Когато опонентът направи грешка, тя беше от другата страна на корта за нула време и отбеляза.

Нервен за краля?

Холандия бързо взе преднина от пет гола и жените не я изпуснаха. Откъде идва това скромно начало? Звездата Естефана Полман имаше отговор на това.

Полман: „Определено имаше напрежение в този мач, защото ако погледнете групата, трябваше да я спечелите.“ Испания няма победа до момента и заема последното място в групата с нула точки.

Холандия има четири точки от три мача, след като спечели два мача над Ангола (34-31) и Испания. В неделя те загубиха от защитаващия олимпийския шампион Франция (32-28).

Холандия ще играе отново в четвъртък, като мачът срещу Бразилия започва в 9 сутринта.