Спарта излиза невредим срещу аматьорите, като PEC Zwolle успява да спечели | KNVB Tutu Cup

KNVB КупаСпарта беше предупреден, след като РКК и Витес бяха изгонени от аматьорски клубове в тазседмичната Купа на KNVB. Въпреки това резервите, които треньорът Морис Щайн изпрати на терена, се затрудниха с аматьорите на OFC от Oostzaan. Резервата Тобиас Лауритсен направи разликата на изкуствената трева в Пурмеренд с два гола: 1-3.

Морис Щайн се осмели да изпрати напълно различен стартов състав срещу Oostzaan в мач, игран на близкия VPV Purmersteijn в Purmerend. Комплексът на ОФК не отговаряше на изискванията на КНВБ за осветителна инсталация.

Steijn позволи на вратаря Delano van Crooij (брат на Vito) да направи своя дебют, както и Mo Tahiri. Августин Дрейк и Патрик Бруърс за първи път бяха в титулярния състав. Някои от познатите имена в този отбор бяха Shorandi Sambo, Mike Erdhuizen, Aaron Meijer, Jeremy Van Mollem, Jason Lokilo, Mario Ingels и Koki Saito.

OFC със сигурност не е топ играч в собственото си състезание, второто ниво. Клубът е последен и загуби от Юнг Спарта с не по-малко от 6-0. Това обаче не се открояваше изобщо на изкуствената трева в Бурмеренд, където Океания имаше по-стабилна позиция, отколкото в състезанието.

Спарта започна добре, защото първата атака беше ранен. След подаване на 20-годишния Тахери, който отбеляза хеттрик при победата на Млад Спарта с 6:0 над Океания в средата на септември, Лукело отбеляза. Началото беше надявано от Спарта.

Маркери за масло Nils за еквалайзер © Pro Shots / Сони Ленсен

болезнено

Но тогава нещата се объркаха – и то не малко. Самбо фаулира в наказателното поле, получи жълт картон и изгледа играчът на Океания Нилс Бутер да не пропусне от бялата точка. Болеше ме как Спарта почти никога не е измисляла нищо, точно както OFC между другото. Ван Круйн трябваше да спасява веднъж, а Енгелс беше наблизо от името на Ротердам.

Картината на мача почти не се промени през второто полувреме и така Стейн трябваше да вземе оръжия от резервната скамейка, които би предпочел да запази за ФК Утрехт като гост следващата неделя. Свен Минанс и Арно Вершорен паднаха в края на първото полувреме и около 70-ата минута дойде време за нападателите Тобиас Лорицен и голмайстора Ван Кроуег.

24-годишният норвежец завоюва водещата роля със зашеметяващ успех и малко след това с глава срещу уморената Океания. По този начин той предотврати махмурлука с чашата, от който страдаха RKC и Vitesse тази седмица.

ФК Утрехт

ФК Утрехт не изненада феновете на Sportlust ’46 в първия кръг на Купата. Благодарение на два гола на Сандер ван де Стрик и гол от контузията на Шон Клайбер, тимът на треньора Хенк Фрейзър спечели с 3-0 на Sportpark Kromwijk във Woerden, домашната база на клуба от трето ниво.

Сандер ван де Стрик се разписа с две попадения за отбора на Утрехт.

Сандер ван де Стрик се разписа с две попадения за отбора на Утрехт. © Pro Shots / Remko Kool

Най-добрият шанс в началната фаза беше за Sportlust ’46. Например, вратарят на Утрехт Василис Баркас трябваше да удължи, за да спре удар на Кесли Ден Хаг. Левият защитник Джанго Вармердам напусна Утрехт след петнадесет минути с контузия на коляното. Резервата Джевинсио ван дер Кост даде пас миг по-късно, Ван де Стрик откри резултата. А полузащитникът на ФК Утрехт отбеляза с глава в 70-ата минута от ъглов удар за 0-2.

PEC Zwolle имаше трудно време срещу HHC Hardenberg и в крайна сметка спечели с 0-1 с гол на Apostolos Vellios. Аякс, Фейенорд, ПСВ и ПСВ бяха освободени чрез жребий поради европейски опасения и ще влязат във втория кръг едва от средата на януари.

Резултатите от първия кръг на Купата на KNVB

Гледайте всички наши футболни видеоклипове тук.

READ  ПСВ Айндховен пропуска Фирман в потенциално исторически мач с ФК Утрехт, а Шоутен е несигурен | футбол