Страхотен гол на Мбапе при победата на Пари Сен Жермен над Ювентус и победа на Реал въпреки оттеглянето на Бензема | Понастоящем

Днес, вторник, Пари Сен Жермен започна груповата фаза на Шампионската лига, като победи Ювентус. Френският шампион победи с 2-1, отчасти благодарение на красив въздушен удар от воле на Килиан Мбапе. В Шотландия, въпреки загубата на Карим Бензема с 0-3, Реал Мадрид беше твърде силен за Селтик.

Пари Сен Жермен поведе срещу Ювентус след само пет минути и това се случи по фантастичен начин. Неймар удари топката над защитата на „De Oude Dame“, след което Мбапе вкара топка в десния ъгъл.

В 18-ата минута Арик Милик стигна до изравнителния гол, но вратарят Джанлуиджи Донарума спаси с глава бившия футболист на Аякс. От друга страна Мбапе удвои преднината на Пари Сен Жермен моменти по-късно с пас на Ашраф Хакими.

Ювентус се върна в мача в началото на втората част. Резервата Уестън Маккини отбеляза с глава след центриране на Филип Костик. Тогава италианците не успяха да вземат точка от Париж. В последната фаза резервата Мануел Локатели пропусна страхотна възможност за гостите.

В друг мач от група Н Бенфика победи треньора Роджър Шмид с 2:0 над Макаби Хайфа. А Рафа Силва откри брилянтно резултата пет минути след края на първото полувреме. Няколко минути по-късно Алехандро Грималдо направи 2:0 с красив далечен удар в горния ляв ъгъл.

Бензема се оттегли с голяма победа над Реал

В група F Реал Мадрид имаше трудна серия със Селтик. Още повече, че половин час по-късно Бензема се контузи в „Де Конинклеке“.

След почивката Винисиус Жуниор бързо даде преднина на Реал Мадрид след добра подготвителна работа на Федерико Валверде. Лука Модрич отбеляза за 0:2 отблизо след четири минути, а резервата Азар доигра срещата петнадесет минути преди края на срещата с пас на Дани Карвахал.

READ  Вуелта на живо | Remco Evenepoel прави състезателна кайма навреме | Вуелта Циклиста в Испания

В същата група РБ Лайпциг загуби тежко от своите фенове срещу Шахтьор Донецк: 1-4. Вратарят на Лайпциг Петер Гулачи постави началото на поражението на отбора си с фатална грешка. Гулачи загуби топката далеч извън наказателното поле, след което Мариан Швед наказа фаула на място.

Мухамед Симакан отбеляза изравнителния гол 15 минути след края на първото полувреме, но минута по-късно Шахтьор отново продължи напред с отразен удар на Швид. Михайло Модрич отговори с резултат 1-3, а бившият играч на Аякс Ласина Траоре вкара четвъртия гол тази вечер в последния етап.