Страхува ли се Франция от изпадане след ново поражение в Лигата на нациите?

В повторението на финала на Световното първенство 2018 срещу хърватите миналия понеделник, Дешан изпрати друг B-отбор на терена, но на стадион „Ернст Хапел“ във Виена – този път Без прекъсване на тока или пролука в тревата – Не беше така.

Килиан Мбапе може да е започнал от резервната скамейка, но с Карим Бензема, Антоан Гризман, Кингсли Коман и много обсъждания Аурелиен Чуамини (който изглежда е на път от Монако към Реал Мадрид за осемдесет до сто милиона евро), имаше със сигурност няма втори избор.

Австрия, с Гернот Траунер от Фейенорд, заедно с Давид Алаба в центъра на защитата, не беше засегната и мачът започна свеж и офанзивен. Пет минути преди почивката той получи наградата си, когато нападателят Андреас Уайман вкара топката във вратата чрез Марко Арнаутович, Ксавие Шлагер и Конрад Лаймер.

Френски гняв след почивка

След почивката Франция притисна австрийците с гръб към стената и бавно притисна гърлата им. Това веднага създаде широки възможности за Куман и Бенджамин Павард, наред с други, но вратарят Патрик Бенц отново издържа.

Повече от час по-късно Килиан Мбапе се появи на мястото на Гризман и когато капитанът на Австрия Алаба напусна терена не след дълго, австрийската каскада изглеждаше далеч.

Френското възмущение обаче сякаш приключи и Австрия имаше шансове с равенство 2:0. Осем минути преди края Мбапе избяга от гърба на Траунер, като бившият играч на Аякс Уупър показа пета и удари силно топката в покрива на вратата.