Торнестра: „Очевидно искаме да го задържим“

Йенс Торнстра стана свидетел на победата на своя отбор с 3-1 над ФК Партизан в четвъртък вечерта, като по този начин се класира за 1/4-финалите на конферентната лига. Капитанът беше големият човек, който отбеляза два пъти в Сърбия миналата седмица и смяташе, че може да вкара още един в четвъртък вечерта, но Кирил Дезирес излезе от земята с този гол.

Халфът закъснява за разговор ESPN Акцентът на мача. “Красива вечер. Важното е да минем. Не мисля, че можем да бъдем много доволни от мача. Имахме надмощие, но мисля, че играхме, за да завършим 90-те минути, а не само за да атакуваме. В крайна сметка най-важното е да преминем. „

Тьорнстра казва, че планът е бил да се атакува повече от Фейенорд в крайна сметка. „Не искахме да защитаваме преднината, искахме да атакуваме. Не играхме добре за това, въпреки че изградихме резултата. Това не беше мач като този, който се проведе в Сърбия. „Поради контузии и отсъстващи, Рамон Хендрикс беше в титулярния състав тази вечер.“ Беше вълнуващо за него, но не забелязах това за него. Като отбор имахме вяра в играчите, които трябваше да направят това. Справихме се много добре, но не беше страхотно. Както и да е, ние сме на линия. Кой знае къде ще свърши?“

На хартия преди мача изглеждаше така, сякаш халфът ще играе като десен бек. Това обаче не беше така. „Знаех много рано къде ще играя. Вече имаше много опции, но мисля, че ги направихме добре. Нападателят все пак докосна леко топката.

„Мисля, че ако не я докосне, вратарят може по-лесно да спаси топката. Оставям Десерс да я вземе. Това ми се счита за помощ, нали?“, смее се капитанът. „Той вкарва като истински нападател. Или искам Десерс да останат през следващия сезон? Мисля, че той е играч с определени качества, той показа това много пъти през този сезон. Очевидно бихме искали да го задържим.“

READ  Wolff е доволен от доклада на FIA Abu Dhabi: „Сега можем да затворим главата“

класически

С победата в мача срещу ФК Партизан, зрителят вече може да бъде преместен за следващата неделя. След това Фейенорд ще играе The Classic в Амстердам. Остава да видим дали отсъстващите тази вечер ще има отново. „Това е страхотен мач. Остава да видим дали селекцията ще бъде завършена отново в следващите дни. Ще покажем какво сме правили през цялата година и се надявам да постигнем добър резултат. Притеснявам се? Не се притеснявайте повече от обикновено. Имаме момчета, които могат да го попълнят.“ Всичко е наред. Видях това днес. Ще видим кой ще бъде на разположение в неделя.“