Уивър донесе добра победа на Фейенорд над Рома в четвъртфиналите на Европейската лига | футбол

В резултат на това Фейенорд има добри качества да стигне до полуфиналите на Европейската лига за първи път след спечелването на Купата на УЕФА през 2002 г. Връщане в Рим следващия четвъртък от 21:00 часа. Головете навън не се зачитат два пъти при дубъл.

Фейенорд мечтае за мечтан сезон. Отборът на треньора Арне Слот е на път към първата си национална титла от 2017 г. в Холандия, а лидерът в Ередивизи е с осем точки пред втория поставен Аякс с шест мача преди края. Фейенорд ще гостува на СК Камбюр в неделя.

Екранна снимка от видеото: Уивър открива резултата за Фейенорд с удар1:49
бутон за стартиране

Рома пропуска дузпа след ужасяваща игра

Фейенорд-АС Рома бяха нервни предварително след сътресенията в Рома през 2015 г. и, по-скоро, по-лекия инцидент във Фейенорд-Аякс. Феновете на Фейенорд показаха най-добрата си страна в избирателната активност. Вместо факли и ленти около трибуните се носеха плажни топки, надуваеми крокодили и фламинго.

READ  ФК Гронинген прави милиони чрез трансфери: „Поставяне на здрава основа“ за футбола

Аплодисментите на феновете създадоха приятелска атмосфера в De Kuip, където феновете на AS Roma не бяха добре дошли. Фойерверки на терена не се материализираха за дълго през първото полувреме в повторение на миналогодишния финал на Лигата на конференциите. Рома позволи на Фейенорд да прехвърли топката в своето поле. Екипът на сръчния треньор Жозе Моуриньо се опря на контра.

Фейенорд се бореше с италианската хандбална защита. Единственият чист шанс на Себастиан Шимански дойде след половин час след неправилен пас на Оркун Кьоксу, но ударът на поляците мина малко встрани от вратата. Същият Шимански по-късно също стреля масово, също като Лютшарел Гертруида.

С бързи играчи по фланговете Рома излезе бързо на няколко пъти. А Уивър бе принуден да спре звездата Пауло Дибала в началото с трудна намеса, за която играчът на Фейенорд плати с жълт картон. По-късно Дибала се оттегли. Без него Рим нямаше да стане по-малко опасен.

Резервата на Дибала Стефан Ел Шаарауи удари топката след красива работа. Точно преди полувремето Рома имаше перфектната възможност да направи 0-1. Уивър вдигна ръка и дръпна фланелката на Тами Ейбрахам, след което реферът Хосе Мария Санчес Мартинез даде знак за дузпа. Уивър избегна втория си жълт картон и Фейенорд изостана, а Пелегрини уцели гредата до Джъстин Бигълоу, който се върна.

Изображение от видеото: Пелегрини пропуска дузпа срещу Фейенорд

Изображение от видеото: Пелегрини пропуска дузпа срещу Фейенорд3:06

Уивър кара Де Куип да експлодира

Рома привлече стария си познат Джорджиньо Вайналдум след почивката, за да ръководи по-добре мача с Фейенорд, но отборът на домакините започна да играе по-добър футбол. Скоро формацията Slot беше опасна, но никой не влезе в изчислено центриране от Quilindschy Hartman. От друга страна, Wijnaldum дойде твърде късно, за да премине кръста.

READ  Заподозрян Де Куип, арестуван за нараняване на играч на Аякс Класен, полицейски съюз: игра на „неразбираемо“, арестуван за тежка пиротехника | KNVB Toto Cup

Фейенорд се разклати силно отляво и началният гол на Уивър падна в 51-ата минута.Ел Идриси премина с дрибъл покрай съперника си и намери центрирането на Уивър, който веднага се заби. При скока топката попадна зад вратаря на Рома Руи Патрисио. De Kuip беше разтърсен из основи.

След това Рома увеличи темпото, въпреки че Моуриньо видя нападателя Ейбрахам да пада с контузия в рамото. След час резултатът беше почти 1-1. Бигълоу пропусна центриране от корнер, след което Ибанез успя да изведе с глава.

Ударът му с глава сякаш бе влязъл, ако не беше лявото крило Ал Идриси, който прати топката с глава от долната страна на гредата точно навреме. Според технологията на голлинията топката не е преминала голлинията.

След това Рома бяха опасни само от ъглови удари и далечни удари. Вайналдум беше близо до 1-1 след пет минути след страхотен опит, но ударът му мина встрани.

След седмица на мизерия на феновете, Фейенорд имаше още една футболна вечер, за която да мечтае, в един мечтан сезон.