Фейенорд невредим за дуел със Славия Прага | AirDevice

Фейенорд запази три точки от Александър и видя, че Твенте също изостава. Резултатът от 2-0 срещу Вилем II беше оскъден, но достатъчен, за да се приберем на Славия Прага да се чувстваме добре.

От Микос Джука

Луис Синистера остана настрана десет минути преди края, уморен, но доволен. Колумбиецът изведе Вилем 2 напред с 1-0 петнадесет минути по-рано и по този начин запази трите точки в Queep. Облекчение за Фейенорд, особено когато Фрик Херкенс пропусна страхотна възможност от името на гостите малко преди края.

Пет дни преди важния четвъртфинал на Конферентната лига срещу Спарта Прага, Фейенорд се надяваше да избегне продълженията. С ниския пътешественик Вилем II, който посети Де Куип, това също беше в съответствие с очакванията, но Тилбургерите се оказаха твърде твърди за дълго време. Отборът на треньора Кевин Хофланд навлезе на косъм в полувремето на Фейенорд, но тимът на Ротердам не успя да събори брабандърите с гол.

Рейс Нелсън, Джос Тийл, Маркус Педерсен и особено ударът с глава Луис Синистера надушиха началния гол, но всеки път нито веждата беше остра, нито вратарят Тимон Виленротер пречка за отбора на Ротердам.

Тимон Веленройтер спасява след удар на Рейс Нелсън.

Тимон Веленройтер спасява след удар на Рейс Нелсън. © Pro Shots / Toin Damen

След почивката отборът на Arne Slot отново затегна винтовете с гостите. Ударът на Нелсън отново беше плячка за Wellenreuther и същият вратар отби праха от Orkun Kökcü с крака. Фредерик Орснес удари топката от близко разстояние, но повече от двадесет минути преди времето му най-накрая я удари.

Луис Синистера се разпорежда с Wessel Dammers гладко и просто. Ударът му в късия ъгъл беше твърде силен за Wellenreuther: 1-0. Това беше отговорът на Колумбия на увереността, която Слоут изрази високо в навечерието на мача. Синистера изигра два мача за Колумбия в Южна Америка, като само тренира с групата за първи път в петък, но Слоут не се съмняваше дали трябва да позволи на нападателя да започне. „Защото сме виждали и преди“, каза Слоут, „ако го нямаше, се забелязваше.“

Колумбиецът също спря, когато Слот започна своите смени повече от петнадесет минути преди края. Браян Линсен дойде за Десертите. Малкият лимбургер видя залог на Wellenreuther, който всъщност се провали само при гол.

Луис Синистера (вдясно) отбелязва 1-0.

Луис Синистера (вдясно) отбелязва 1-0. © Pro Shots / Kay int Veen

Синистера и Нелсън изчезнаха встрани в последния етап. Колумбиецът може да се подготви за битка със Славия Прага. Билет за полуфиналите, който ще бъде изчислен в Ротердам през следващите седмици. Въпреки това, фактът, че AZ и FC Twente чакат третото си място, означава, че отборът от Ротердам трябва да запази пълния си фокус в състезанието. Защото следващите седмици ще определят как хората ще погледнат назад към нашия сезон“, каза Слоут.

Фактът, че Линсен успя да бъде наказан за фаул от Дамърс в последния етап, разбира се, доведе до аплодисменти. Късмет за младия нападател, тъй като той е нетърпелив да си върне ключовата позиция, която Dessers му взеха.

Браян Линсън след 2:0.

Браян Линсън след 2:0. © ANP