Холандските юноши победиха България и разчитаха на трасето за Европейското първенство

АЛМЕРЕ (ANP) – Холандските юноши ще се състезават на Европейското първенство през 2023 г. Отборът на националния селекционер Ервин ван де Луи победи България с 3:1 на стадион „Янмар“ на Алмер Сити. Младата Швейцария победи Молдова с 3:0.

Холандските юноши имат 10 точки от четири от десетте мача, които играят, докато младата Швейцария води с пет точки от пет мача. Двата отбора се сблъскаха в Швейцария миналия месец (2-2). Отборни победители от девет отбора и се класират директно за първите 2 европейски първенства, които ще се проведат след година и половина в Грузия и Румъния. Останалите осем числа се състезават в плейофите за останалите четири билета.

Холандците обещават да продължат квалификационния кръг в понеделник следобед с мач срещу Гибралтар, последният голмайстор, който все още не е отбелязал.

Холандските юноши не започнаха добре срещу българите. Вратарят на Брайтън и Хоув Албион Кел Шербен прецени погрешно удара на Мартин Минзеу в 19-ата минута. Нападателят усети топката или несъзнателно я хвърли в късия ъгъл. Шербан беше на кратко разстояние пред линията си и се измъкна наполовина: 0-1.

Бившият играч на Аякс Юрген Екленкамп беше близо до изравняване малко след това, но вратарят Дамиен Христов изби топката. Стана равен преди почивката. Ian Madsen беше на правилното място, за да отбие топката от отбитата топка.

След почивката усилията за отбора на Ван де Луи приключиха. Влезлият като резерва на ВФЛ Волфсбург Мики ван де Вен, който направи своя дебют, даде центриране на Джошуа Циркзее в 46-ата минута. Нападателят успя да отбележи, когато Христов пусна топката. Когато Ван де Вен центрира топката, изглеждаше, че топката премина през задната редица, но съдията прецени, че не е.

READ  Увеличава се вносът на основни плодове и зеленчуци в България

Джърси се погрижи и за третия гол на холандските юноши. Той реализира дузпа с маркер, която бе отсъдена след фаул срещу Екеленкомб.

Холандските юноши достигнаха до полуфинал на последното европейско първенство тази година. Млада Германия беше по-добра в Унгария.