Холандците до 17 години (v) показват устойчивост с победа над България

Отборът на Холандия до 17 години постигна страхотна победа срещу България. – Снимка: KNVB Media

Юноши до 17 години на Холандия (v) взеха добър реванш по време на квалификациите за Европейското първенство в България. След по-ранна загуба срещу Финландия, отборът на Шерида ван Брукен победи домакина с 6-2. Головете отбелязаха Зоуи Зуидберг (2), Роуз Ивенс и Яда Хуисман (3).

Холандците започнаха реванша от квалификациите добре, но трябваше да чакат повече от половин час за първия гол следобед. В 34-ата минута нападателката на PEC Zwolle Zoë Zuidberg даде преднина на отбора си с пряк свободен удар.

Андреа Боятжиева доказа, че българите могат да се справят и с пряк свободен удар само минути по-късно, когато простреля брилянтно топката покрай холандския вратар Ноа Тизинг. Холандският отбор се върна на изходна позиция, но не изпадна в паника. В първия мач обаче не паднаха много голове.

По същество мачът беше същият след почивката, но България поведе чрез Мариела Петрова след малко повече от час игра в Алпена. Холандският отбор имаше работа и ловът за паритет започна с трима нови играчи.

Хеттрик за резервата

Петнадесет минути преди края Рос Еванс направи това още по-важно след бързо превръщане на холандците, за да направи 2-2. Три минути по-късно Zoë Zuidberg даде заслужен аванс на Oranje с втория си гол.

Нещата в България отдавна бяха напрегнати, но заместникът Яда Хуисман лично сложи край на това напрежение. В последните десет минути на срещата играчът на Аякс направи 4-2, 5-2 и 6-2.

Последна работа

Треньорът на KNVB Шерида ван Брюген се гордее с успеха на отбора си. „Ние наистина показахме, че имаме много издръжливост. Отборът определено се поучи от предишния мач срещу Финландия.“

READ  Автобус на отбора на България се сблъска с инцидент в тунел: Един играч е тежко ранен

„Имаше много вариации в изграждането ни. Успяхме да поставим България под напрежение през целия мач“, връща се назад със задоволство Ван Брюген.

Отборът на Холандия до 17 години ще изиграе третата си и последна квалификация за европейско първенство в България следващата сряда. Срещу Швейцария от 14:30 ч.