Хъмфрис е твърде голям за Ван Гервен във финала на World Matchplay

Майкъл ван Гервен е много разочарован във финала срещу Люк Хъмфрис

Новини Спорт

Дартър Майкъл ван Гервен не успя да спечели световен мач за четвърти път. В големия финал в Блекпул холандецът трябваше да отстъпи с 18-15 на английския световен шампион и световен номер 1 Люк Хъмфрис.

Брабандер (35-годишен) преди това е печелил шампионата през 2015, 2016 и 2022 г. През 2014 г. той загуби финала от Фил Тейлър.

Ван Гервен, самият втори в световната ранглиста, започна мача трудно. Докато той все още беше много силен в отбелязването на голове в своя полуфинал срещу Майкъл Смит в събота вечер, нещата бяха много по-трудни в неделя вечер.

Ниска средна стойност за Van Gerwen

Тъй като Хъмфрис пропусна няколко от скобите си, Ван Гервен отиде на почивката с огромна преднина. Тогава англичанинът уреди нещата. Хъмфрис започна да удря своите двойки, а Ван Гервен изостана благодарение на ниската средна стойност. Хъмфрис спечели четири поредни крака и никога не отстъпи преднината си.

Холандецът постепенно подобри стила си на игра и тъй като Хъмфрис не се възползва напълно от грешките на Ван Гервен, последният успяваше да наваксва все по-добре. Изглеждаше, че Ван Гервен ще влезе с 12-12, но Хъмфрис направи достатъчно, за да предотврати това.

Англичанинът видя, че Ван Гервен току-що е пропуснал 164-ата, и след това завърши равен при 16-13. Ван Гервен поведе с още две игри и имаше възможност да изравни, но холандецът пропусна. Хъмфрис спечели мача и по-късно реши мача с първия си състезателен дартс.