Четвъртфиналите на VNL за високи мъже все още не са потвърдени поради мач срещу България

Разделението на играта започна мача с Везел Кейминк, капитан Нимир Абделазиз Диагонал, Маартен ван Гартерен и Кийс Зорна на позицията пасиращ, Дуан Вилтенбург и Фабиан Блок в средата и Роберт Андринга на либерото.

Силно начало
Нимир веднага даде тон с атакуващ резултат и два трудни аса (3-0). Но България пристигна бързо и обърка Холандия с разни служби. Оранжевият аут не вървеше гладко и България поведе по средата на първия сет. Дефицитът беше за кратко 14-18, но за щастие на Холандия беше позволено да повтори точката, след като Нимир направи добро спасяване. След това Нимир изтегли отбора си назад и спря младия талант Николо (17-17) чрез убийствен удар. При сервис на Зорна черните най-накрая спечелиха (20-18) и оранжевите поеха инициативата. Над двадесет Холандия не направи нищо лудо и след грешка на българския диагонал първият сет (25-22).

Българите идват
Във втория сет флоат сервисът на България свърши добре работата си и Бени Дуинстра стигна до Ван Гартерен с 4-8. Убийствени блокове на Зорна и Вилтенбург и контраатака на България направиха 4-11 и Пиаца изведе Майкъл Паркинсън пред Вилтенбург. Холандия се бореше, но така и не се доближи. По-късно България също вкара гол с подреждане в средата (13-20) и ясно се стигна до 1-1 в сетовете. Ниво на настройка: 16-25.

Българите дърпат
Високите мъже не можаха да обърнат гръб на третото действие. Третият сет започна слабо и след три грешки в атаката Пиаца беше принуден да вземе тайм-аут при 0-4. Всичко се обърка и при 0-6 Freak de Weijer влезе в Keiming. Той намери средата добре на няколко пъти, но България отново овладя при 8-12. Изглеждаше, че Холандия почти успя да се измъкне (18-19) благодарение на добра точка на Дуинстра, но отново килблок на българския полузащитник Коцев направи разликата. България поведе с 1-2 при резултат 21-25.

READ  България се стреми към „евроатлантически съюз“ – Де Грьон Амстердам

Аплодисменти за високи мъже
Паркинсън беше на корта в четири сета и с добра атака счупи четири български точки (1-5). Впоследствие оранжевите не успяха да спрат българските полеви нападатели и на 12-17 войната изглеждаше вече приключила. Въпреки това холандският отбор отвърна на удара и благодарение на много силния Андринга и отличната игра в блокиране и защита, високите мъже се доближиха няколко пъти. Бьорна нанесе добър удар след брилянтно рали, за да даде отново надежда на Холандия (17-19). Резултатът беше 20-20, но за съжаление Нимир не успя да вкара след няколко посредствени настройки. Българите отново се изчерпаха и при 21-24 ас реши мача срещу оранжевите (21-25).

Лош ден за оранжевите, след силна серия във VNL те сега се нуждаят от поне точка от мачовете срещу Полша и Италия, за да се класират за четвъртфиналите на VNL. Ако това не проработи, конкуренцията (Иран, Словения, Аржентина и Сърбия) ще трябва да загуби точки, за да стигне до Болоня.