14-годишният Съливан прави своя дебют в МЛС и отнема рекорда от Аду

Съливан прави професионалния си дебют на четиринадесет години

Ноус Футбол

Каван Съливан е най-младият играч, играл някога в Мейджър Лийг Сокър. 14-годишният талант от Филаделфия Юниън бе допуснат да влезе в 85-ата минута на мача срещу Ню Инглънд Революшън, счупвайки рекорда на Фреди Аду.

Съливан е на 14 години и 293 дни, докато Аду беше малко по-голям, когато дебютира за Ди Си Юнайтед през 2004 г.: 14 години и 306 дни.

Съливан наскоро подписа професионален договор с Филаделфия Юниън, който си партнира с Манчестър Сити. Целта на този договор е „чудото“, както го описват в страната му, в крайна сметка да играе за най-добрия клуб на Англия. Поради Brexit това е възможно само от осемнадесетгодишна възраст.

По време на представянето си младият играч каза, че има желание да се докаже пред клуба, града и всички фенове.

Вижте думите на младия играч във Филаделфия Юниън тук:

Футболен тийнейджър Съливан, 14, подписва с клуб MLS: „Иска да се докажа“

Високият 1,58 м Съливан дебютира за Union II през април. След това направи асистенция за победния гол.

В първия си мач в MLB Доджър влезе вместо Тай Барибо, който отбеляза хеттрик. Този път Съливан не отбеляза голове.

Съливан е много популярен сред публиката

Това беше неговият брат Куин Съливан (20), който отбеляза последния гол в мача при победа с 5-1. Двамата стояха заедно на терена в последните минути.