Наполи е начело в групата на Аякс след изпълнение на дузпи срещу 10 ФК Рейнджърс | Понастоящем

Наполи свърши отлична работа в сряда в групата на Аякс от Шампионската лига. След дъжд от реални дузпи, италианският клуб победи ФК Рейнджърс с 0-3 от треньора Джовани ван Бронкхорст.

След като Рейнджърс имаше добри шансове да отбележи първия гол през първото полувреме, фойерверки избухнаха на стадион Айброкс през второто полувреме. Защитникът на Рейнджърс Джеймс Сандс дръпна аварийната спирачка на пречупения играч на Наполи в 56-ата минута и трябваше да плати за това с втория си жълт картон в мача и дузпа в полза на Наполи.

След това бяха прекрасните минути в Глазгоу. Усилието на Петер Зиелински от 11 метра бе отразено от четиридесет годишния вратар на Рейнджърс Алън Макгрегър, но Матео Политано все пак отбеляза при отбитата топка.

Дузпата обаче трябваше да бъде върната, защото Политано я реализира твърде рано. Зилински отново влезе зад топката и за пореден път опитът му беше обърнат от Макгрегър. Този път не беше допуснат откат.

Не след дълго нещата с Десетте рейнджъра все още се объркаха. Наполи получи нов наказателен удар, след като Хивиша Кварацкхелия удари топката в ръката на Борна Паришич отблизо. Този път Политано изпълни дузпата и не пропусна от 11 метра. Пет минути преди края Джакомо Распадори отбеляза за 0-2, след което Танги Ндомбеле оформи крайния резултат 0-3 в добавеното време.

Заради победата Наполи е далеч от Ливърпул и Аякс. Двукратният национален шампион спря миналата седмица с победа с 4-1 над Ливърпул и има три точки повече от червените, които победиха Аякс с 2-1 във вторник. Отборът от Амстердам преди беше твърде силен за ФК Рейнджърс, негативен отбор в тила. На 4 октомври Аякс ще играе домакински мач срещу Наполи.