Нур Вос създава сензация, като печели Световното първенство | Понастоящем

Тобиас Фос предизвика голямо вълнение в неделя в Уолонгонг, Австралия, коронясвайки се като световен шампион по изпитания. 25-годишният норвежец от Jumbo Visma победи швейцареца Щефан Кунг и белгиеца Ремко Евенпоел.

Вос се състезава по пистата от 34,2 километра за четиридесет минути и две секунди. Това го направи с около две секунди по-бърз от Kung, който беше най-бързият по пътя. Евенпоел, който спечели Обиколката на Испания миналата седмица, финишира за девет секунди.

Големи имена като двукратния победител в Тур дьо Франс Тадей Пухакар (6-ти) и защитаващия титлата Филипо Гана (7-ми) бяха разочароващи. Холандците Бок Молема и Даан Хол не се доближиха до медал.

Вос кара Jumbo-Visma от 2020 г. Норвежецът стана норвежки шампион на пилоти през 2021 г. и 2022 г. През 2019 г. Вос спечели Tour de l’Avenir, състезанието на обещанията Tour de France. Неговият почетен списък не брои повече големи победи. Неговата победа е една от най-големите каскади в историята на Световното първенство по пилоти.

Мъжете следваха същата пътека, по която поеха жените по-рано през деня. Курсът имаше 312 вертикални метра и имаше редица трудни завои. Пилотите караха една и съща обиколка два пъти, като основното препятствие беше Mount Usley. Този наклон има ленти с наклон между 8 и 10 процента.

• 10. Бруно Армираел (Франция) +1,09
READ  Барселона спечели първата си национална титла от 2019 г. насам, след като спечели Градското дерби | футбол

Това беше разочароващият дебют на Молима в Световната купа

Под ръководството на Фос, Молема направи своя дебют в Световното първенство по часовник, след като бе коронован за национален шампион по-рано тази година и също се представи добре в други часове. Но в Уолонгонг Молема не беше изненадан. Той дори беше изпреварен от Küng и зае 25-то място.

Hoole също не беше толкова впечатляващ и трябваше да заеме 23-ти, побеждавайки Mollema. 23-годишният ездач на Trek-Segafredo беше с по-малко от минута по-бавен на финала от Люк Плап, австралийският ездач, който постави първото целево време.

Стефан Бисегер се оказа с повече от половин минута по-бърз от Плап и дълго време водеше класацията. Швейцарският спринтьор е първият, който регистрира средна скорост от над 50 километра в час. Когато започнаха големите фаворити, Bessieger все още водеше.

Bauke Mollema не успя да изиграе каскадите в Wollongong.

снимка: Getty Images

Разликите са много малки след първата координата

На първата междинна точка, след 7,2 километра, разликите бяха много малки. Küng даде най-добро време там, но Evenbühl, Ethan Hayter, Voss, Ghana и Magnus Sheffield бяха на четири секунди от швейцареца.

След 24,5 км житото беше отделено от плявата във втората междинна точка. Küng запази преднината си, но сега конкуренцията трябваше да отстъпи много време. Фос го последва след дванадесет секунди, а Евенпол запази щетите ограничени до петнадесет секунди, но Ганна беше поне четиридесет секунди по-бавен. Хейтър и Шефийлд получиха рецидив поради повреда на оборудването и съответно падане.

Küng изглеждаше на път да вземе златото, но Foss изглежда беше подредил силите си по-добре. Норвежецът навакса изоставането си в последните километри и спечели титлата със средна скорост от 51 241 километра в час.

READ  Jumbo-Visma е най-добрият печеливш отбор в Tour de France | Понастоящем

по рано днес завладян Илейн Ван Дайк за световната титла на часовника при жените. Annemiek van Vleuten беше разочарование на седмо място, а Sherine van Aneroy беше на тринадесето място.

Световната купа продължава в Уолонгонг до следващата неделя. В понеделник битката за титлата продължава със състезанието по часовник Men’s Promises на сингъл. През последния уикенд са на програма шосейните състезания за жени (събота) и мъже (неделя).

Филипо Гана беше отстранен от титлата на световния шампион на тестове след две години.