Мбапе помага на Реал Мадрид да направи първото си участие в Суперкупата за сметка на Аталанта

Мбапе вкара при дебюта си

Ноус Футбол

Килиан Мбапе направи страхотен старт в Реал Мадрид. Френската звезда помогна на Реал Мадрид да спечели Суперкупата на Европа с 2-0 във Варшава, оставяйки Аталанта Бергамо с празни ръце.

Реал Мадрид е първият отбор, който печели Суперкупата шест пъти.

Реал Мадрид печели Суперкупата

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти се пошегува: „Развалих цялата си почивка“. Сега, когато разполага и с Мбапе, стана много трудно да избере кого да подреди в атака. Период на безпокойство, който продължи през целия празник, позволи на Родриго, Мбапе и Винисиус Жуниор да направят точно това за победителя в Шампионската лига в сряда вечер.

Атакуваща линия, която трябва да ви плаши на пръв поглед като противник, но победителят в Лига Европа Аталанта наистина мислеше по различен начин. Италианците нямаха страх и се защитаваха отлично. Новото попълнение Исак Хайне даде на Мбапе няколко минути да избяга.

Единственият път, когато французинът имаше място, Мбапе стреля в тялото на защитника на шведския Аталанта.

Двойна лента

Тъй като треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини се представи добре организационно, самият отбор също имаше шансове. Мартин Де Рун, единственият холандец, на когото беше позволено да започне (Мичъл Бакер започна от пейката), отправи удар, който срещна напречната греда над главата на Милитао.

Реал Мадрид удари и гредата чрез Родриго преди края на първото полувреме. Това бяха малкото акценти от първото полувреме.

Той свирна за завръщането на Мартин де Рун

Фактът, че Теон Коопмайнерс го нямаше, надявайки се на трансфер в Ювентус и отказвайки да тренира, не изглежда да е голям проблем за италианците. Още двама халфове създадоха голям шанс веднага след почивката.

READ  Олимпийската медалистка Ким беше отстранена след автомобилна катастрофа в ски център

Де Рун изпрати перфектна топка към Марио Пашалич, който с глава за малко да преодоля вратаря Тибо Куртоа. Белгиецът с максимални усилия успя да предотврати откриващия гол.

Валверде изведе Реал Мадрид на 1-0

След час игра Реал Мадрид поведе. Джуд Белингам намери Виниций Джуниър. Бразилецът дриблира красиво покрай няколко италиански защитници и успя да подаде топката към Федерико Валверде. Уругваецът отбеляза на празна врата.

Федерико Валверде след 1-0

След това вратарят Хуан Мусо предотврати резултата за 2:0 минута по-късно с добра реакция след удар на Винисиус Жуниор.

Мбапе удря

Но решаващият втори гол тепърва предстоеше.

В продължение на почти 70 минути Мбапе беше незабележим в мача срещу Аталанта, но Мбапе нямаше да е Мбапе, ако гласът му все още се чуваше. По указание на Белингам той отбеляза втория и решаващ гол.

Мбапе вдига палци след резултата 2-0

Така французинът се справи с една досадна за него статистика. Той успя да вкара за първи път в дебюта си. Той не успя да го направи в Монако, Пари Сен Жермен и френския национален отбор.

Освен това той потвърди незабавната си награда в Реал Мадрид. Въпреки че това не е най-важното за него. Звездата дойде в Мадрид за най-голямата награда: спечелването на Шампионската лига.