Габриел Мишуи прави мечтания си дебют в Жирона с гол в рамките на минута срещу Реал Бетис

Сам Врисуик15 август 2024 г, 23:53 часа

Последна актуализация: 16 август 2024 г., 00:22 ч

Жирона не успя да победи в мача от първата лига за новия сезон в четвъртък вечерта. Крайният резултат беше 1-1 при гостуването на Реал Бетис. Габриел Мишуи, който премина от Аякс със свободен трансфер това лято, вкара единствения гол за Жирона една минута след дебюта си.

подробности:

С Дейли Блинд в титулярния състав и Месихой и Дони ван де Беек на пейката, Жирона имаше разочароващо начало на сезона. Малко повече от пет минути по-късно бившият играч на Барселона и Борусия Дортмунд Марк Бартра направи 1-0. Той отбеляза с глава от ъглов удар.

Жирона трябваше да търси изравнителен гол и двадесет минути преди края Мишуи дебютира като резерва. Минута по-късно той направи 1:1: Икер Алмина направи добро движение от десния фланг и върна на Месихой, който лесно вкара изравнителен гол.

След това няма да има повече точки. Това означава, че четирите отбора, участващи в Ла Лига досега, имат една точка: Жирона, Хетафе, Реал Бетис и Атлетик Клуб.

Реал Бетис – Жирона 1-1

6′ 1-0 Марк Бартра (Асистенция: Набил Фекир)

72′ 1-1 Габриел Мешуи (Асистенция: Икер Алмина)

READ  Jumbo-Visma остава на земята: „Важен нюанс в отсъствието на Ван дер Поел и Погакар“