ADO открадва централната сцена за следващия кръг, морален победител Рода в Ротердам | футбол

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Противостоянието между NAC и ADO беше между клубове, които смятат, че принадлежат към Eredivisie и, като се има предвид тяхната история, те също имат право да говорят, когато става въпрос за повишаване на най-високо ниво. Реалността обаче беше, че двата отбора вече се срещнаха в първия кръг на плейофите.

NAC успя да завърши само осми в редовния сезон и завърши осми над De Graafschap. ADO се справи много по-добре, особено като се има предвид приспадането на шест точки, дадени на клуба. Въпреки това, преките докторанти Емен и Волендам бяха само точка, която се виждаше за клуба, като клубът по същество искаше да бъде мениджър, но не и тих.

щайн

ADO беше този, който отвори регистрацията за двоичен файл за промоция. След повече от половин час игра на футбол, Сим Стин беше този, който постави 0-1 на таблото и не можа да устои да направи малко изявление пред феновете на NAC, несъмнено визирайки оттеглянето на баща му Морис от клуб Breda.

През второто полувреме мачът вървеше нагоре и надолу сравнително добре, като ADO го взе сравнително лесно предвид преднината с 0-1. Това също беше възможно, защото въпреки настояването на NAC тя не успя да направи истински юмрук за публиката си. Това се промени малко повече от петнадесет минути преди края, когато Мария отбеляза изравнителен гол.

В последния етап стана ясно, че и двата отбора биха предпочели да се държат на равенство 1-1, отколкото сами да ударят фаровете, като рискуват твърде много с късен гол. Така че разделянето на точките изглеждаше неизбежно, но Комлинович реши друго. След като Дарил Джанмат продължи добре, той почти се освободи.

READ  Етиен Ваесен е отвратен и не оставя нищо недокоснато от страната на Ередивизи

Excelsior – Roda GC

Excelsior имаше своя мечтан старт срещу Roda JC. Кензо Гудмин пое ранната преднина с 1-0, след което позволи на Тийс Далинга да поеме 2-0 преди почивката от единадесет метра. На дузпата яростно се противопоставиха в Детска градина, тъй като отборът сякаш по-рано си поиска дузпа.

Рода JC се установи след почивката

След почивката Лимбургерите се надигнаха и станаха 2-2 чрез Дилън Фенти и Стефано Марзо. Затова Рауда започва с морален тласък при завръщането си на родния терен.