B- Френският отбор също губи точки в Лигата на нациите заради равенство в Хърватия | Понастоящем

Франция също не успя да превърне втория мач в Лигата на нациите в победа в понеделник. Световният шампион не надхвърли равенството 1:1 при гостуването на Хърватия. В същата група Дания спечели гостуването на Австрия: 1-2.

Поради равенството в преиграването на финала на Световното първенство 2018, Франция остава на трето място в група А от клас А с една точка. Последният победител в Лигата на нациите започна в петък на Стад дьо Франс с изненадващо поражение от Дания (1-2).

Точно както в мача срещу Дания, гостуването на Хърватия във Франция не мина лесно. С не по-малко от десет промени в стартовия състав, отборът на националния треньор Дидие Дешан направи невдъхновяващо впечатление за известно време.

Въпреки трудността на мача Франция, която пое съдията без звездите Килиан Мбапе и Карим Бензема, поведе малко след края на първото полувреме. Уисам Бен Йедър изпрати Адриен Рабио в дълбините, след което халфът стреля с вътрешната част на крака: 0-1.

Голът на Рабио изглеждаше победният гол, докато Андрей Крамарич отбеляза от дузпа седем минути преди края на мача. Нападателят получи разрешение да се изгради след дълги разсъждения във връзка с VAR, след като самият той беше ударен в наказателното поле от френския резерва Джонатан Клаус.

Лука Модрич изигра 150-ия си мач за Хърватия срещу Франция.

снимка: Ройтерс

Нощен труд за Австрия и Дания

Дания победи за сметка на Австрия (1-2) в битката за първото място в групата Франция-Хърватия. Двубоят във Виена приключи чак след полунощ, защото отначало осветителните стълбове не работеха заради затъмнение.

READ  Бърнли си осигури първа промоция във Висшата лига | футбол

Около 1,5 часа след първоначалния начален час топката започна да се търкаля. Датчанинът Пиер-Емил Хойберг и австриецът Ксавие Шлагер изглежда завършиха наравно, докато Йенс Стрийгер Ларсен отбеляза победния гол шест минути след края с изненадващ удар: 1-2.

В група C на клас C Словакия загуби у дома от Казахстан: 0-1. След почти половин час игра Аслан Дарабеев откри резултата, след което Словакия преследва изравнителя с резервите Томаш Сослов (Грьонинген) и Роберт Позник (Дюселдорф, който бе подписан от Фейенорд).

Другият мач от група C между Беларус и Азербайджан (0-0) беше засенчен от странна грешка на новака Гесмат Алиев. Азербайджанецът удари съперника си с висок и прав крак и разбира се получи червен картон на място.

Срещата между Беларус и Азербайджан се игра в Сърбия, тъй като Беларус като съюзник на Русия няма право да играе дуели в страната си заради дузпа от Европейската футболна асоциация. По същата причина в дивизия Б се игра само един мач поради изключването на Русия: двубоят между Исландия и Албания завърши нерешено (1-1).

За потребителите на приложението щракнете върху туита по-горе, за да видите необузданото движение на Джесмат Алиев.