Fimke Ball печели сребро от Световното първенство на IAAF, превъзходен световен рекорд Маклафлин | Понастоящем

Вечерта от петък срещу събота Фимке Бол спечели сребърния медал на 400 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн. Златото отиде при американката Сидни Маклафлин, която постави впечатляващ световен рекорд: 50.68.

22-годишната Пол достигна до първото си бягане с препятствия за Световната купа с време 52.27, докато се надяваше да се гмурне под 52 секунди. Най-добрият й резултат е 52.03 и това е нейното бронзово бягане на Олимпиадата в Токио.

22-годишната Маклафлин стана олимпийска шампионка в Токио и отново се върна на любимото си място на Световното първенство в Юджийн. Преди месец тя вече беше подобрила световния си рекорд до 51.41, след което се скри там в петък вечерта (местно време) на Хейуърд Фийлд с 50.68. Това е първият световен рекорд на финали на световно първенство.

Някога Пол се надяваше на злато, но тя можеше да се задоволи със сребро. Де Амерсфортсе беше по-бърз в Юджийн от 32-годишната защитаваща титлата си Далила Мохамед, която взе бронз с време 53.13. Миналата година на Игрите Пол беше победен от американския ветеран.

• 8- Анна Рижикова (Украйна) – 54.93

Слайдшоу: снимки на Fimc Ball Silver Racing.

Пол вече спечели два медала от Световната купа

Среброто е вторият медал на Пол от Световната купа. Преди седмица взех и среброто, когато се смесих с щафетата на 4х400 метра.

READ  „Безпрецедентно е това да се каже за Аякс и това да се подмине с мълчание!“

Следващия уикенд Пол също ще участва в състезание на 4×400 м с жените и също може да вземе медал в този сегмент.

Общо Холандия спечели четири медала от това Световно първенство. Анук Ветер взе сребро в седмобоя, а Джесика Шилдер спечели бронз в хвърлянето.

Пол не беше единственият холандец, играл на финала на осмия ден от Световната купа. Лайке Клавер завърши четвърта на 400 метра.

Сидни Маклафлин с нейното рекордно време.

снимка: Getty Images